Wałcz - lipiec 2016 roku

Rozgrzewka biegowa 

1

Kochamy Triathlon

Reklama prezentowana podczas Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w Triathlonie 2-5 lipca 2016 roku.

2

Start do pływania w triathlonie amatorskim

W zawodach triathlonowych startuje duża ilość amatorów adrenaliny...

3

Julia Sanecka

Podczas Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w Triathlonie, Węgry 2016.

4

Triathlon Pniewy

Zaraz po starcie na dystansie sprinterskim 750-20-5

5

Triathlon Delf

Mamy ładną grupę

6

Delf to my

Tak sobie siedzimy podczas obozu w Wałczu 2016.

7

Triathlon Delf

Delf to marka

8

Grzegorz, Mateusz, Jakub

Podczas tiathlonu w Pniewach 2016 roku, wprowadzanie rowerów do strefy zmian po części kolarskiej.

9

Triathlon Sport Atrakcyjny

Triathlon jest sportem atrakcyjnym, wszechstronnym, nowoczesnym.

10

Tu jesteś :: Start ::Home

Home

19.11.2018 Gala Polskiego Triathlonu

Zaproszenie Sanecka Julii na Galę Polskiego Triathlonu

Zawodniczka naszego klubu Julia Sanecka zaproszona została przez Akademię Triathlonu na Galę Polskiego Triathlonu, która odbędzie się już 24 listopada w Warszawie.

Niestety w związku z przygotowaniami do przyszłorocznego sezonu, koniecznością wyjzdu do Warszawy na badania wydolnościowe, które dla Julii zaplanowaliśmy na 17 grudnia nasza zawodniczka nie będzie mogła w tej miłej uroczystości uczestniczyć. 

Julia dopiero jest na początku sportowego rozwoju :)

Bardzo dziękujemy Akademii Triathlonu za zauważenie naszej wychowanki i docenienie jej osiągnięć sportowych.

 

17.11.2018 Pracowita sobota Delfa

Słońce, mróz czy niepogoda, TRIATHLON zawsze mocy doda. 

Delf na Biegach Górskich

Marysia, Maura, Kalina, Małgosia

Młodsza grupa w pierwszy dzień przymrozków jesieni 2018 wstawiła się na starcie Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich.

Maura Dąbrowska na dystansie 500m zdobyła srebrny medal.

Wszyscy spisali się znakomicie łapiąc wysokie punkty w pierwszym z trzech biegów.

Starsi "hasali" na rowerach. Jeszcze na szosówkach bo jednak było słonecznie i asfalt nie był śliski. Chłód postawił swoje ślady na polikach i nosach, ale popołudniowe pływanie i pobyt w saunie przywrócił rumieńce na buziach.

Karol Pietraszuk startował w zawodach MTB. Złapał "kapcia", ale i tak wyścig ukończył na bardzo dobrej 9 pozycji...

I o to chodzi: "Słonce, mróz czy niepogoda, TRIATHLON zawsze mocy doda.

Galeria biegów górskich >>> 

 

12.11.2018 TriPop - program popularyzacji triathlonu

Dzięki Spale są medale

Uczestnicy testów TriPop2018 Spała

 Delf w Spale 2018

W dniach 9 - 11 listopada 11 naszych najmłodszych adeptów triathlonu pod okiem Moniki Saneckiej, Karola Pietraszuka i Marka Saneckiego uczestniczyło w testach sprawnościowych - MTSF w Spale, które odbywały się w ramach programu popularyzacji triathlonu pod nazwą TriPop.

Był to wspaniały weekend dla naszych podopiecznych. Mieli oni możliwość sprawdzenia swojej sprawności w miłej sportowej atmosferze w gościnnej Spale. Przez okres ten przebywaliśmy w Centralnym Ośrodku Sportowym - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Mogliśmy skorzystać z dwóch noclegów i bardzo dobrego jedzenia, świeżego powietrza i bardzo dobrych obiektów sportowych, w szczególności wspaniałej hali treningowo - sportowej.

Zawodnicy sprawdzili siłę swoich dłoni i ramion, mięśni brzucha, skoczność, zwinność, szybkość, wytrzymałość.

Składową testów były również próby pływackie, badanie umiejętności pływania wszystkimi stylami. Wytrzymałość i opływanie badano na podstawie wyników na 200m stylem dowolnym. Dokładne wyniki opublikujemy w późniejszym terminie (gdy je otrzymamy)

Galeria >>>

Ciekawostką testów jest, że nasz trener Marek Sanecki pobiegł na 1000m 3.01.88, był to bieg indywidualny, w związku z zakładem... z innymi trenerami :) do którego Marek został zachęcony :) Miał do pobicia 3.05 i udało się... bo trenował ponad 40 lat :)....

Jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym roku program TriPop będzie kontynuowany. 

12.11.2018 Okres przygotowawczy 2019 rozpoczęty

 Niepodległy Delf

100 lat niepodległości. Pamiętamy!!!

Delf na sali gimnastycznej 2018

Okres przygotowawczy do sezonu startowego 2019 roku rozpoczęliśy już  w sobotę 3 listopada. Prezentujemy naszą grupkę podczas  treningu sprawnościowego na sali gimnastycznej. 

21.10.2018 Plany organizacyjne dla TriPop

 Logo COS w Spale

 

Logo PZTri

 

Logo Delfa

23 sierpnia informowaliśmy, że otrzymamy dofinansowanie z Polskiego Związku Triathlonu na prowadzenie "szkółki triathlonowej" w ramach programu TriPop. W ramach programu dofinansowane zostaną wstępy do CW Laguna, praca trenera prowadzącego zajęcia oraz sfinansowany zostanie również wyjazd do Centralnego Ośrodka Sportowego w Spale na konsultacje sportowe - testy sprawnościowe i pływackie.

Wyjazd do Spały nastąpi 9 listopada. Zbiórka do wyjazdu zaplanowana została na godzinę 13.00 przy siedzibie klubu, ul. Łużycka 38.

Program testów:

@ Sobota 10 listopada:

1. Testy umiejętności pływackich: 25m każdym stylem - wg zgłoszeń do poszczególnych styli/minimum 1, max 4:)

2. Testy wytrzymałości pływackiej - 200m stylem dowolnym

3. MTSF: siła ramion, skok obónóż w dal z miejsca, skłony w przód z leżenia tyłem w czasie 30sekund, gibkość-skłon w przód, bieg wahadłowy 4x10m, siła dłoni.

@ niedziela 11 listopada: biegi na 50 i 1000m.

Do udziału w konsultajach zakwalifikowanych zostało 11 zawodników: Wiktor Pietraszuk, Aleksander Turowski, Bartosz Peta, Bartosz Ratajczak, Dagna Dąbrowska, Maura Dąbrowska, Szymon Janaszkiewicz, Paweł Kowalczyk, Michał Sandurski, Kalina Grabowska, Małgorzata Kowalczyk.

Opiekę w czasie wyjazdu sprawować będę Monika Sanecka, Karol Pietraszuk i Marek Sanecki. Przejazd zrealizowany zostanie samochodami K. Pietraszuka i trenerów M. i M. Saneckich.

Uczestnicy muszą posiadać na wyjazd: sprzęt pływacki, ubiory biegowe (koszulki i spodenki, dresy, buty biegowe, czapki, stroje klubowe). Przybory toaletowe (bez ręczników), ubiory do przejazdu, funkcjonowania poza zajęciami sportowymi.

W dniu wyjazdu zawodnicy powinni przyjść już po zjedzeniu obiadu. W ramach projektu sfinansowane zostanie pełne wyżywienie od kolacji 9 listopada do obiadu w niedzielę 11.11.

Delf sfinansuje dodatkowy posiłek w drodze powrotnej.

Uczestnicy wyjazdu nie będą ponosili żadnych kosztów uczestnictwa, ani kosztów noclegów, ani kosztów przejazdu.

Wszystkich zawodników zachęcamy do systematycznego i solidnego treningu.

Uwaga:

W prypadkach losowych, skutkiem których gdyby któryś zawodnik nie mógł wziąć udziału w wyjeździe to prosimy o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu trenerom klubu. W takim przypadku weźmiemy innego zawodnika.

17.10.2018 Poezja jesiennego treningu rowerowego 

 Las jesienny Delfa Gryfino

Delf w Pięknej jesiennej scenerii lasu

Od 7 października odpoczywamy :) Jest to wspaniały okres przejściowy, pomiędzy okresem startowym, a okresem przygotowawczym. Grupa starsza ćwiczy pływanie w środy i piątki, jeździ

w soboty i biega w niedziele.

Grupa młodsza trenuje swoim rytmem - młodzieńczym.

W miniony piękny weekend (13-14.10.2018) złotej polskiej jesieni mieliśmy przyjemność przejechać 60km w pięknej słonecznej pogodzie - na trasie Gryfino - Lisie Pole - Gryfino. Było bardzo ciepło - powyżej 20 stopni, słonecznie, wspaniale. Część naszej trasy wiodła w pięknym lesie. Podczas takiego treningu wspaniale podładować bateryjki na jesień i zimę :)

W sobotę 20 października planujemy przejechać 87km na trasie: Gryfino - Widuchowa - Chojna - Swobnica - Banie - Lubanowo - Rożnowo - Pniewo - Gryfino. 

Zapraszamy wszystkich kolarzy i sympatyków zdrowego stylu życia z okolic na wspólny trening, będziemy jechać spokojnie w tempie 27 - 28 km/h.

Ci, którzy nie będą mieli w sobotę rano wolne, aż tyle czasu by mogli przejechać opisaną powyżej trasę zapraszamy na 60-tkę, do Lisiego Pola i powrót.

Jak pisaliśmy wcześniej mamy okres odpoczynkowy dlatego na trasie będziemy się zatrzymować

na przerwy kulinarne, czyli konsumpcję jabłecznika, który obiecała upiec Ela Urbanek :). Będziemy mieli również herbatkę.  

Galeria >>>

6.10.2018 Bawiliśmy się na Masowych Biegach Przełajowych

 Reprezentacja Delfa w biegu otwartym im. Ludwika Alchimowicza, który rozegrany został podczas Masowych Biegów Przełajowych w sobotę 6 października 2018 roku.

 Dumna Mama Ola z córkami Dagną i Maurą.

Już po zakończeniu sezonu startowego, bardzo fajnie bawiliśmy się podczas sportowej zabawy w bieganie podczas Masowych Biegów Przełajowych, które rozegrane zostały przy pięknej słonecznej pogodzie w sobotę 6 października. Kilkukrotnie nasi zawodnicy stawali na padium, na pozycjach 1, 2 i 3, kilku błądziło... :)

Galeria >>> Wyniki nie są najważniejsze, ale zamieścimy je po ich opublikowaniu przez OSiR Gryfino.

 

3.10.2018 Sukcesem zamknięty sezon 2018

 Na Gryfińskim moście

Zwycięzcy 48 BT Doliną Dolnej Odry w klasyfikacji mężczyzn i Kobiet

Dobrym występem podczas 48 Biegu Doliną Dolnej Odry zakończyli nasi zawodnicy sezon 2018.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn wywalczył Mateusz Janaszkiewicz (1-y w M-16), piąty był Oskar Wieligórka (2-i w M-16), szósty Grzegorz Rudziński (3-i w M-16).

Klasyfikację generalną Kobiet wygrała Julia Sanecka, która w klasyfikacji open z mężczyznami zajęła miejsce 10-te. Pierwszy raz w historii BT - Doliną Dolnej Odry kobieta weszła do pierwszej dziesiątki OPEN Mężczyzn!

Jeżeli prawdą jest, jak podaje organizator, że trasa liczyła 10,9km to nasza zawodniczka pobiegła po 3,57,2 min/km. Biorąc pod uwagę, że biegło się pod wiatr i końcówkę sezonu rezultat ten należy ocenić pozytywnie!

Prezez naszego klubu Mariusz Podolak zajął 12 miejsce- jest OK, dał dobry przykład młodzieży. Brawo.

W sobotę jeszcze zabawa podczas Masowych Biegów Przełajowych i kompletna laba do końca października - tylko spacery biegowe, pływanie "higieniczne", no i ze dwie wycieczki rowerowe (87km) z jedzeniem szarlotki i piciem herbaty... :)

Galeria >>>             Wyniki >>>

10.08.2018 MTB i Triathlon, Trening.

 

Logo Zachodniopomorskiego Pucharu MTB

 Start do triathlonu w Zagrzebiu 2018. Na pierwszym planie nogi Julii Saneckiej. Zdjęcie pobrane ze strony internetowej organizatora zawodów.

 

Niedziela 9 września była bardzo urozmaicona. Trzech naszych zawodników, w tym Wiceprezes naszego klubu Karol Pietraszuk startowało w Policach w IV edycji Zachodniopomorskiej Ligi MTB, Julia Sanecka ścigała się w zawodach triathlonowych w chorwackim Zagrzebiu, ponad 20 osób trenowało :).

Więcej o zawodach MTB napiszemy po otrzymaniu wyników... Dzisiaj możemy poinformować jedynie, że drugi w swojej grupie wiekowej był Mateusz Janaszkiewicz, który w klasyfikacji generalnej zajął 30 lokatę. Oskar Wieligórka w związku z awarią hamulca zajął dalszą lokatę. Nasz Wiceprezes w swojej grupie wiekowej był dziewiąty, ale w klasyfikacji generalnej był o oczko wyżej niż M. Janaszkiewicz. Jak sam nam powiedział, zaprocentowało doświadczenie, technika i znajomość trasy :)

Ponad dwudziestu naszych zawodników trenowało... był to przesympatyczny trening rowerowo-biegowo-integracyjny :). Jest już prawie po sezonie można więc zmniejszyć objętość i intensywność wysiłków. W związku z tym bardzo liczna grupa naszych członków i sympatyków wybrała się nad jezioro wełtyńskie. Młodsi na rowerach MTB, a starsi biegiem. Przynać jednak trzeba, że w związku z suszą i piaskiem na trasie, że biegaczom było łatwiej...

Nad jeziorem była wspólna gimnastyka poprowadzona przez Prezes Delfa Monikę Sanecką, było bardzo sympatycznie. Oczywiście towarzyszyły nam nasze wspaniałe pieski Roy, Ksena i Zefir :)

@

Julia Sanecka natomiast rozwijała swój talent w Pucharze Europy Juniorów w Chorwackim Zagrzebiu.

Wyniki:

Women: z triathlon.org >>>           w pdf >>>

Men: z triathlon.org >>>               w pdf >>>

Julia zajęła dziewiąte miejsce. Wystąpiła bardzo dobrze:

@ jako trzecia wyszła z wody (pierwsza i druga zawodniczka zajęły "dopiero" pietnastą i jedenastą pozycję w klasyfikacji końcowej).

@ miała  drugi czas pokonania stref zmian

@ wygrała z Włoszką Chiarą Lobbą, która 7 lipca 2018 roku wygrała kwalifikacje na Światowe Igrzyska Młodzieży w Triathlonie

@ wygrała z austyjaczką Pia Totsching, która wygrała PE Juniorów w Zagrzebiu w 2016 roku, była trzecia podczas Mistrzostw Europy Juniorek Młodszych w Poniewierzu 2017 roku.

W swoim pierwszym tegorocznym starcie, który odbył się 13 maja w Walencji Julia pobiegła lepiej niż 6 zawodniczka IO 2016 roku Barbara Riveros. Całe zawody z olimpijką tą przegrała, bo ... za słabo popłynęła :).

Popracowaliśmy nad pływaniem, obecnie jest super, odbyło się to trochę poprzez słabsze bieganie, ale wiemy o tym i uwzględnimy w korekcie treningu.

Przed Julią w 2018 roku już jeden poważny start, w ramach Ligi francuskiej, później zawody lokalne i roztrenowanie.

03.08.2018 ME Youth - Grecja - zawody "pomyłek"

Grecja

Julia Sanecka przed wyjazdem na ME Youth do Loutraki w Grecji

 Grecja-Foto

Bałagan organizacyjny

Z najmłodszymi powinni pracować najlepsi: przedszkolanki, nauczyciele, trenerzy... Dla najmłodszych należy robić wszystko by pokazywać im jak szlachetnie walczyć na arenach sportowych, jak te zawody organizować, jak powinien funkcjonować świat..., bo przeczież to Oni w przyszłości będą rządzić światem :)

Niestety w życiu, powyżej opisany fakt musi ścierć się z innymi, "równie ważnymi argumentami"...

Organizację jednych z najważniejszych europejskich zawodów dla młodzieży roku 2018 roku w triathlonie powierzono Grecji - państwu, które kilka lat wcześniej o mało nie upadło...

Po tym jak Grecy przeprowadzili ME Youth można powiedzieć, że nic dziwnego, że doszli do skraju bankructwa...

ME Youth w triathlonie to zawody dla młodzieży urodzonej w latach 2001 do 2003.

Po Mistrzostwach Youth, które odbyły się w roku 2016 roku na Węgrzech, w roku 2017 na Litwie spodziewaliśmy się wspaniałych zawodów...

Po trzech seriach eliminacyjnych,  w których w rywalizacji dziewcząt najlepszy czas uzyskała nasza wychowanka Julia Sanecka mogliśmy spodzieać się sukcasu....

Jadąc na międzynarodowe zawody zawodnicy przygotowują się do określonych warunków klimatycznych, programu minutowego, profilu i przebiegu trasy... Warunki i założenia organizacyjne zawsze opisane są w specjalnym dokumencie. Tak też miało być w Loutraki w Grecji - przewodnik organizacyjny >>> ,

Organizatorzy zaczeli zawodzić jeszcze przed zawodami. Nie odbyła się bowiem ceromonia otwarcia zawodów..., ale to był dopiero zwiastun bałaganu organizacyjnego.

Podczas zawodów panował ogólny bałagan, największe niebezpieczeństw z tego bałaganu występowały podcas rywalizacji kolarskiej. Na trasę, która miała być w całości zamknięta wjeżdżały samochody, ludzie na skuterach, nie obyło się bez wypadków.

W związku z brakiem dochowywania obowiązujących standardów z wyścigów finałowych A startów indywidualnych wycofała się reprezentacja Francji. Wycofano 3 chłopców i dwie zawodniczki.

W konsekwencji różnego rodzaju protestów kilkukrotnie zmieniano przebieg trasy kolarskiej. Ostatecznie w wyścigu finałowym A dziewcząt, ośmio kilometrową trasę kolarską wyznaczono - po wahadle o długości 800m,  czyli zawodniczki miały 15 nawrotów. Pierwotnie tak opisywano przebieg trasy w oficjalnym dokumencie >>>  i tak przedstawiano jej schemat >>>.

Wypaczyło to charakter triathlonu i negatywnie wpłynąło na wynik naszej zawodniczki Julii.

W kwalifikacjach bez problemów wygrała swoją 1-ą serię kwalifikacyjną i uzyskała najlepszy czas wszystkich trzech wyścigów - sprawdź >>>  

W finale A - z wody wyszła 10-a, ze strefy zmian wybiegła już 7-a. i przy trasie zapowiadanej, do jakiej trenowaliśmy pewnie pojechała by w pierwszej grupie, dzięki temu mogłaby walczyć o czołowe miejsca ME.

Ostatecznie Julia zajęła 16 miejsce. Wyniki >>>  Opracowane przez nas >>>  Kilkukrotne zmiany planów poprowadzenia trasy rowerowej skutkowało zmianami "programu minutowego", a właściwie jego brakiem. W konsekwencji rozgrzewka Julii trwała 12 minut, przy standardowej trwającej 40 minut z konsekwencjami z tego wynikającymi. 

Czarę goryczy przelała decyzja organizatora o zmianie godziny wyścigów sztafetowych z 12 na 9 i niepoinformowanie o tym fakcie nszej reprezentaji. Skutkiem tego zaniedbania Polska reprezentacja w wyścigu tym wcale nie wystartowała...

O kuriozalności greckich zawodów niech świadczy jeszcze fakt, że w sztafetach tych triathlon zamieniono na aquathlon. Kierownicy ekip nie chcieli ryzykować zdrowiem swoich podopiecznych i tak zakończyły się ME. cdn...

30.08.2018 Julia Sanecka wygrała półfinał ME Youth

Julia Sanecka przed wyjazdem na ME Youth do Loutraki w Grecji

Reprezentacja Polski na ME Youth w Loutraki w Grecji 2018

Julia Sanecka

Nasza zawodniczka Julia Sanecka wygrła 1 serię kwalifikacyjną do Mistrzostw Europy Youth.

Julia bardzo dobrze wyszła z wody, jechała w pierwszej 6 osobowej grupie i wygrała biegiem. Wyniki wkrótce, po ich opublikowaniu przez organizatora zawodów..

W drugiej serii Zuzanna Sudak zajęła 14 lokatę, a w trzeciej serii kwalifikacyjnej Natalia Zych była 13. Tym samym w finale A wystąpi nasza zawodniczka, a w finale B zobaczymy Zuzię i Natalię. 

Do finałów A i B kwalifikowało się po 30 zawodniczek z 75 startujących.

W wyścigach kwalifikacyjnych zawodnicy ścigali się na dystansach: 500m pływania,12km jazdy rowerowej i 3km biegu. 

W finałach zawodnicy rywalizować będą na dystansach: 300-8-2.

Finał odbędzie się w sobotę, a w niedzielę sztafety narodowe składające się z dwóch zawodniczek i dwóch zawodników startujących naprzemian K - M - K - M.

W 1 serii eliminacyjnej chłopców wystąpi Maksymilian Kopiczko, a w drugiej Marcin Stanglewicz.

Trzymamy kciuki za naszą Reprezentację!.

 

Polska Flaga

Wyniki Youth Women: Semifinal 1 >>>, Semifinal 2 >>>, Semifinal 3 >>>

Wyniki Youth Man: Semifinal 1 >>>, Semifinal 2 >>>, Semifinal 3 >>> 

Komentarz w  odrębnej informacji powyżej >>>

23.08.2018 Otrzymamy dotację na "Szkółkę triathlonową" 

Logo Delfa

Z satysfakcją informujemy, że otrzymamy dotację z Polskiego Związku Triathlonu na poprowadzenie "Szkółki triathlonowej".

Jest to element działań popularyzatorskich i prorozwojowych PZTri. 

Projekt obejmuje:

1. Prowadzenie zajęć z dziećmi w wieku 9-13 lat przez osobę posiadającą licencję trenerską PZTri.

2. Tygodniowy wymiar zajęć: 6 godzin, w tym 3-4 godziny zajęć na basenie, 2-3 godzin zajęć sprawnościowych w terenie i na sali gimnastycznej.

3. Udział uczestników w zawodach sportowych (co najmniej 1x) w trakcie realizacji projektu: pływackich, kolarstwo MTB, biegi, aquathlon, triathlon – do wyboru.

4. Udział w ogólnopolskich testach sprawności motorycznej MTSF oraz sprawności i wytrzymałości pływackiej pod koniec projektu.

5. Udział w konferencji metodyczno-szkoleniowej.

W ramach projektu finansowane będą:

1. Praca trenera – 40zł x 6g/tydz. x 15 tyg. Od 3.09.2018 – do 21.12.2018

2. Dofinansowanie basenu w ramach udziału w projekcie – ok. 1200zł/grupę

3. Udział w ogólnopolskich testach: dofinansowanie transportu, pobyt uczestników, trenera.

Projekt dofinansowany będzie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

14.08.2018 OOM w Triathlonie - Katowice 2018 - Sukces

Delf 1 Klubem w Polsce

Julia Sanecka - Mistrzynią Polski 

Dekoracja klubów w ramach klasyfikacji punktowej podczas 24 OOM - Katowice 2018

Julia Sanecka - prowadzi grupę pływacką podczas 24 OOM w Katowicach 2018

dekoracja sztafet wojewódzkich podczas 24 OOM w Triathlonie - Katowice 2018

Julia Sanecka z trenerem Markiem Saneckim

Grupa juniorów młodszych na dojeździe do punktu nawrotowego podczas 24 OOM Katowice 2018

Mateusz Janaszkiewicz wciąga flagę narodową

Julia Sanecka otrzymuje kwiaty od wujka Stanisława

Oliwia Podolak i Piotr Partyka

Triathlon Delf

Odnieśliśmy duży sukces podczas 24 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która rozegrana została w dniach 11 - 12 sierpnia w Katowicach. Impreza ta była elementem Festiwalu Sportu Młodzieżowego, którego program uzupełniały Mistrzostwa Polski Młodzików i MP Juniorów.

Nasz SUKCES to:

1. Wygranie rywalizacji klubów podczas 24 OOM

2. Zwycięstwo Julii Saneckiej w gronie Juniorek Młodszych

3. Wygranie cztero osobowej sztafety Województw w ramach OOM

4. Zajęcie II miejsca w rywalizacji województw w części OOM.

Wyniki:

@ Juniorki Młodsze - OOM >>>

@ Juniorzy Młodsi - OOM >>>

@ OOM: sztafety województw - 4 osobowe: K-M-K-M: >>>

@ Młodziczki >>>

@ Młodzicy >>>

@ Juniorki >>>

@ Juniorzy >>>

@ Klasyfikacja Klubów >>>

@ Klasyfikacja województw >>>

Galeria 322 zdjęć >>>  Prezentacja Delfa na tle rywali

Rywalizację klubową wygraliśmy zdobywając 32 punkty. Przyczynili się ku temu: Julia Sanecka 11,25 pkt., Mateusz Janaszkiewicz 6,5 pkt., Dawid Heda 6,25 pkt., Piotr Partyka 4,5 pkt. Oliwia Podolak 3,5pkt.

Regulamin rywalizacji sportowej PZTri w roku 2018 >>>

Osiągnięcie to uznajemy za ogromny sukces, zwłaszcza, że była to trzecia z rzędu nasza pozycja medalowa w rywalizacji OOM w klasyfikacji klubowej.

Nasze miejsca w klasyfikacji klubów:

2016 - 1 miejsce

2017 - 2 miejsce

2018 - 1 miejsce

Za rok nie będzie tak dobrze - wiemy to już dzisiaj, ale pracujemy nad tym, by w kolejnych latach znowu zwyciężać... Pocieszające jest jednak to, że pomimo, że za rok nie błyśniemy na OOM, to pewnie awansujemy w Ogólnopolskim Systemie Rywalizacji Sportu Dzieci i Młodzieży - w klasyfikacji klubowej... Nasi juniorzy młodsi przechodzą do grupy juniorów, w których można zdobyć więcej punktów. Punktuje mniej zawodników, ale za czołowe miejsca można zdobyć ich więcej :) Sprawdź >>>

Podczas całych katowickich zawodów zdobyliśmy 40pkt. 5 z nich zdobył Oskar Wieligórka za 8 miejsce w gronie juniorów, 2 pkt. wywalczył Bartosz Jasiulewicz - junior i 1 pkt udało się zdobyć Jakubowi Podolakowi za 23m w triathlonie młodzików.

Zycięstwo Julii Saneckiej, która w Katowicach potwierdziła, że jest świetną triathlonistką przyczyniło się do spełnienia marzeń jednego z jej trenerów... by mógł otrzymać medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży :). Było to możliwe dzięki temu, że trener zawodniczki / zawodnika, który wygra OOM, również otrzymuje medal OOM. Problemem jest jednak fakt, że Julia ma dwoje trenerów: Monikę Sanecką i Marka Saneckiego, nadzieja w tym, że jako małżeństwo w kwestii zasług w zwycięstwo Julii jakoś się dogadają... :) 

W rywalizacji indywidualnej nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

- 1m - Julia Sanecka - OOM

- 8m - Mateusz Janaszkiewicz - OOM

- 8m Oskar Wieligórka - MP Juniorów

- 13m Bartosz Jasiulewicz - MP Juniorów

- 15m - Oliwia Podolak - OOM

- 15m - Dawid Heda - OOM

- 17m - Piotr Partyka - OOM

- 23m - Jakub Podolak - MP Młodzików

Sztafeta, która zdobyła pierwsze miejsce wystąpiła w składzie: Julia Sanecka (Delf), Jankowski Adrian (Ironman Szczecin), Joanna Woźniak (Ironman Szczecin), Dawid Heda (Delf). Druga sztafeta województwa zachodniopomorskiego wystąpiła w składzie: Oliwia Podolak (Delf), Piotr Partyka (Delf), Skrzypczak Ada (Iroman Szczecin), Mateusz Janaszkiewicz (Delf).

W rywalizacji województw zajęliśmy II miejsce - były szanse na 1 pozycję, gdyby nie kłopoty techniczne dwóch zawodników z naszego województwa, którzy w związku z problemami nie zdobyli punktów.

Warto zauważyć, że flagę na maszt podczas uroczystego otwarcia OOM wciągał Mateusz Janaszkiewicz - jako ten, który w podczas OOM 2017 zajął najwyższe miejsce ze swego 2001 rocznika.

W Katowicach wystartowało ośmioro naszych zawodników - to duże przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe. Do Katowic mamy 564km... Na szczęście jak zwykle na wysokości zadania stanęli członkowie zarządu naszego klubu Karol Pietraszuk i Mariusz Podolak :)

06.08.2018 Obozowe życie poza treningami

Dąbrowska Dagna

Podczas obozu treningowego nie cały czas się trenuje - zwłaszcza na obozie Delfa... :)

Jest to czas by pospać, pograć w karty, bilarda, poczytać książki, pomalować się, albo przeżyć "Noc duchów".

Galeria malutka... >>> 

06.08.2018 Edukacja rowerowa młodych triathlonistów

Delf na podjeździe, podczas treningu rowerowego

Triathlon jest bardzo złożonym sportem, wiedzą to ci którzy spróbowali tej pięknej dyscypliny.

Jednym z ważniejszych aspektów są umiejętności kolarskie. Zawodnicy grupy młodszej ćwiczyli je w niedzielę 5. i w poniedziałek 6. sierpnia.

Młodzi adepci triathlonu ćwiczyli jazdę "na kole", jazdę w parach, zmiany prowadzących, jazdę w peletonie, dobór przełożeń, zjazdy, podjazdy, jazdę rytmem .

Zachęcamy do obejrzenia naszych zawodników i sympatyków, którzy z nimi ćwiczyli.

Galeria 71 zdjęć >>> 

05.08.2018 Biegowa Wytrzymałość Tempowa

Biegowa Wytrzymałość Tempowa

W niedzielny poranek nasi zawodnicy szybko biegali - zrealizowali tzw. Biegową Wytrzymałość Tempową. Biegali odcinki 400metrowe.

Młodsza grupa uczyła się biegać na jeszcze krótszych odcinkach 400, 300, 200 i 100 metrów. Galeria >>>

04.08.2018 Wszyscy Kochamy Triathlon 

 Dąbrowska Maura

Wszyscy Kochamy Triathlon - nie tylko Maura Dąbrowska, której zdjęcie prezentujemy obok....

Trenujemy, odpoczywamy i bawimy się w Wałczu, to wie cały świat... - wiemy, że wie o tym cały świat, bo sami Go o tym informujemy..., a ze statystyk oglądalności witryny wiemy, że naszą stronę delf.pl ogląda każdego dnia średnio 1500 - 2000 osób z całego świata!!!

Galeria uczestników obozu Delf 2018 >>>

W czasie pobtu w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich trenujemy do Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, Igrzysk Olimpijskich ...

W Mistrzostwach Polski wystartujemy w Katowicach 11 i 12 sierpnia, w Mistrzostwach Europy na koniec sierpnia, a w Igrzyskach Olimpijskich w 2024, albo w kolejnych latach !!!!

Dzisiaj prezentujemy naszych wspaniałych zawodników, trenerów, działaczy, rodziców - Nas - Delfa Gryfino :)

@ # @

   


Archiwum Delf 2018

Archiwum Delf 2017

Archiwum Delf 2016

Partnerzy Delf

    PGE Górnictwo i energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna       

 

Adnotacje Delf

   Poprzednia wersja strony Delf      

1 % dla Delfa

Info o Delf

Gryfiński Klub Sportowy Delf,

ul. Łużycka 38,74-100 Gryfino, tel. 509 949 777, email: delf@delf.pl  

NIP: 858 16 49 343,  Regon:812340121,  KRS: 0000014967

Konto w Banku Alior Bank: 13 1060 0076 0000 3200 0109 2012