Gryfino - maj 2019

Triumfatorki 5 Gryfińskiego Festiwalu biegowego - 10km: Julia Sanecka i Karolina Grąbczewska

1

Kochamy Triathlon

Ekipa Delfa po Triathlonie w Lipianach 2019. Od lewej: Mateusz, Milan, Wojtek, Bartek, Ela i Mariusz.

2

Delf to my

Reprezentacja Delfa podczas VI Triathlonu w Pniewach 2019. Super zawody.

3

Wałcz 2019

Start do ćwiczenia strefy zmian: bieg - rower - bieg.

4

Wałcz 2019

Pierwsza linia startowa

5

Wałcz 2019

Trzecia linia startowa.

6

Wałcz 2019

Środkowa Linia startowa

7

Wałcz 2019

Dlef to my

8

Wałcz 2019

Kochamy również bieganie.

9

Wałcz 2019

To my Delf Gryfino, tak promujemy Gminę Gryfino.

10

Tu jesteś :: Start ::Home

Home

 

06.09.2019 Julia Sanecka trzcia w  PE Juniorów w Alany - Turcja

          Dobry start. Dobre doświadczenia. Dobvre rokowania.

Medalistki PE Juniorów w Triathlonie - Alanya 05.10.2019

Julia Sanecka po dekoracji Pucharu Europy Juniorów w Triathlonie - Alanya - Turcja - 05.10.2019

Barbara De Koning

Cathia Schar

 Polskie Triathlonistki

Kolarstwo w Triathlonie - Alanya 2019

 

17 W sobotę 5 października 2019 roku Julia Sanecka zajęła trzecie miejsce w Pucharze Europy Juniorow w Triathlonie. Wyniki >>>

Galeria zdjęć >>>

Były to bardzo dobre zawody dla naszej zawodniczki. W piątym starcie w okresie sześciu tygodni za każdym razem wypadała satysfakcjonująco. W obecnym starcie brakło jej mocy podczas pływania... Do Izraelki Aviv Levi >>> w pływaniu zabrakło jej aż 24 sekundy, a z zawodniczką tą w Belgradie pływanie wygrała o 2 sekundy. W konsekwencji Julia z wody wyszła "dopiero" piąta. Holenderka Barbara de Koning wraz z Levi pojechały we dwie, a nasza zawodniczka została z dwoma hiszpankami, które  na rowerze nie były zbyt mocne. Dlatego nie dogoniły uciekającej pary. Trójka ta została więc dogoniona przez kolejne zawodniczki w tym przez Szwajcarkę Catię Schar i wtedy - na trzecim okrążeniu zawodniczki "zaczęły się czarować i żadna nie chiała nakręcać tępa" - dlatego straciły do ucziekających około 35 sekund.

Z roweru Julia zeszła w czołówce i z drugim wynikiem biegu zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Warunki temperaturowe były trudne, woda była bardzo ciepła - jak w gryfińskiej Lagunie 26,9... Jak na Aquapark to chłodna... jak na zawody triathlonowe w otwartym akwenie to bardzo ciepła. Powietrze miało 29,7 stopnia celcjusza. Przy takich temperaturach wynik naszej zawodniczki w biegu 19,42 min. na 5,2km uznajemy za dobry (w komunikacie podano, że trasa miała 5km, ale na konferencji technicznej oficjalnie podano, że trasa ma dokłądnie 5,2km). Z naszych wyliczeń wynika, że wynik Julii (po uwzględnieniu dystansu 5,2km) na 1km to 3,47,3, a na 5km to 18,56,5 min.   

Aviv Levi - po słabym biegu na linię mety wbiegła jedenasta.

Ciekawostka: w Alany Julia przegrała z Catią o 10 sekund, a w Zagrzebiu wygrała z nią o sekund 9, a warto podkreślić, że Szwajcarka ta w bieżącym roku była czwarta na Mistrzostwach Europy i szesnasta na Mistrzostwach Świata.

Warto przypomnieć, że triumfatorka  Barbara De Koning jest świetną zawodniczką, w 2018 roku zająła szóste miejsce na Światowych Igrzyskach Młodzieży. Julia wygrała z nią w Mistrzostwach Europy o 56 sekund.

Po podsumowaniu punktacji całego rankingu Pucharu Europy Juniorów Julia w klasyfikacji końcowej zajęła miejsce dziewiąte - Sprawdź >>> 

Zostały w nim sklasyfikowane 182 zawodniczki.

Kryteria PE Elity, U23 i Juniorów w roku 2019 - zobacz >>>

W Alanya oprócz zawodów juniorowskich rozegrane zostały wyścigi elity i paratriathlon.

Wyniki: 

# Junior Men >>>   # Elita women >>>   # Elita men >>>

W elicie kobiet bardzo dobre wystartowaly: Marta Łagownik, która w klasyfikacji koncowej była tuż za podium - czwarta, w pierwszej dziesiątce uplasowała się Roksana Słupek, a Alicja Ulatowska była trzynasta. Brawo !!!

Galeria zdjęć >>>

Startujący w juniorach Mateusz Wamka uplasował się na miejscu trzydziestym. Brawo !!!

Prezentacja Juniorów startujących w PE W Alany >>>  

Info w przygotowaniu ...

 

05.09.2019 Gryfińskie Masowe Biegi Przełajowe. Medalowa sobota Delfa.

Kalina Grabowska - Wałcz 2019

Kalina Grabowska ćwiczy na płotkach podczas obozu treningowego w Wałczu

Aleksander Turowski - ćwiczy wchodzenie w zakręty podczas obozu treningowego w Wałczu 2019

Szymon Janaszkiewicz

17 naszych zawodników ukończyło rywalizacje w pierwszych dziesiątkach swoich wyścigów na dystansach 800 i 1000 m w Masowych Biegach Przełajowych. Dla triathlonistów to dystanse prawie sprinterskie 😜.... mimo to zaznaczyliśmy naszą obecność na podium.

Medale zdobyli:

> Złoty - Kalina Grabowska,

> srebrne: Szymon Janaszkiewicz, Małgosia Czyleko, Aleksander Turowski,

> brązowy: Agnieszka Janicka.

Gratulujemy wszystkim startującym... a już jutro po raz pierwszy po sezonie wyciągamy kochane rowerki górskie i relaksujemy się - w pędzie przed siebie. 

Jesień idzie... Nie ma na to rady! 🚴‍♀🚴‍♂

Dagna Dąbrowska Paweł Kowalczyk 

Maura Dąbrowska Bartosz Celmer Info będzie uzupełnione...

 

03.09.2019 Alanya - fun in the sun for athletes this weekend

W Pucharze Europy Juniorów w Triathlonie startuje Julia Sanecka 

Julia Sanecka biegnie trasą triathlonu w Alany 2019 - na dwa dnie przed zawodami.

Stoją od lewej: Marta Łagownik, Julia Sanecka, Roksana Słupek

ETU - Europejska Unia Triathlonu, na swojej stronie internetowej z imienia i nazwiska wymienia naszą zawodniczkę Julię Sanecką w gronie faworytek zawodów, które już w najbliższy weekend  rozegrane zostaną w Alany w Turcji.

Na stronie napisano dokładnie:

"The table for the Nation Rankings is the one that counts for the end of season bonus cheques. Italy, Hungary and Spain currently hold the top three places but can that change this weekend? The Women’s race sees 33 athletes from 16 nations, including visitors from Tunisia, Chinese Taipei and Kazakhstan. Leading the out will be Swiss athlete, Cathia Schär. Although she has not yet enjoyed a podium place, she was 4th in Weert and has since delivered solid performances. She will face the swim power of Barbara de Koning NED. 6th in Holten, 3rd in Tabor, she is getting better as the season goes on.

Poland has certainly been investing time and resources with its junior athletes and Julia Sanecka‘s silver in Belgrade recently after her 6th place in Zagreb, was a big step up to the mark.

For the full start list, please click here >>>"

Cieszymy się bardzo, że nasza wychowanka czyni stałe postępy i trzymamy kciuki za kolejny dobry start, który odbedzie się w sobotę o 13.30 czasu miejscowego (12.30 w Polsce).

29.09.2019 Zmiana wysokości składek członkowskich - od października 2019 roku

Logo Delfa Gryfino

Informujemy, że w związku ze wzrostem cen wstępu do CW Laguna, stałością wysokości składek w okresie ostatnich 15 lat, Zarząd Klubu podjął uchwałę o wzroście wyskości składek członkowskich i sposobu ich opłacania.

Obecnie wyskość składki członkowskiej wynosi 100 zł na miesiąc. Wpłat dokonywać należy do 10 dnia każdego miesiąca na konto klubu.

Więcej o składkach członkowskich >>>

25.09.2019 Julia Sanecka - druga w PE. Czwarty dobry start. Brawo!

Julia Sanecka na podium Pucharu Europy Juniorów w Belgradzie 2019

Stanford

Julia Sanecka wywalczyłą drugą pozycję w Pucharze Europy Juniorów w Belgradzie. Brawo!!! :)

Zawody rozegrane zostały w niedzielę 22 września - wyniki >>>

Julia jak stare wino... co start-sza o tydzień - to lepsza..., lepiej biega...

Dla naszej zawodniczki start w Belgradzie był już czwartym z rzędu, tydzień w tydzień - wyścigiem na europejskim i światowym poziomie.

We wszystkich tych imprezach wystąpiła bardzo dobrze. Do zakończenia sezonu pozostał jej już  tylko jeden start - w Alanya w Turcji - zobacz listę startową do zawodów >>>

W Belgradzie Julia wywalczyła srebrny medal co jest ogrommnym jej i naszym sukcesem :) 

Po imprezie tej Julia kolejny raz awansowała w punktacji Pucharu Europy Juniorów. Bowiem po pierwszym starcie PE  roku 2019 w Melilli >>>  w którym zajęła miejsce czwarte, w związku z tym, że nie startowała w zawodach w kolejnych imprezach pucharowych tej rangi, a zawody cyklu odbywały się, to Julia z imprezy na imprezę spadała w rankingu...

Przed zawodami w Zagrzebiu sklasyfikowana była na 41 pozycji. Po wy walczeniu szostej pozycji, awansowała na miejsce 18-ste.

Dzięki miejscu drugiemu w Belgradzie awansowała na pozycję 10.

Jest w pierwszej 10-ce Pucharu Europy Juniorów w Triathlonie roku 2019 i ma szansę na awans... Niestety gdyby wygrała to i tak mogłaby awansować tylko na miejsce szóste.

W cyklu PE 2019 zorganizowanych było 17 imprez, z których trzy najlepsze zaliczane są do klasyfikacji. Punkty zaliczane są za miejsca: za pierwsze 400pkt, za drugie 370pkt. za trzecie 342,25, za piąte 292,82, za szóste 270,87 itd.. Do PE - zaliczone były również Mistrzostwa Europy, w których za kolejne lokaty można było zdobyć o 50% punktów. 

Aktualnie zajmuje miesce dziesiąte - zobacz >>>

Najważniejsze jednak jest, że Julia czyni stałe postępy. Najlepiej widać to po tym jak coraz szybciej biegała 5km w kolejnych zawodach: Lozanna - 19.22, Quiberon - 19.09,  Zagrzeb - 18.46, Belgrad -18.25.

Oczywiście, każda trasa jest inna, ma inny profil, ale to, że Julia była w coraz lepszej formie... widać było również po różnicach czasowych w stosunku do rywalek. Pełniejszą ocenę sezonu przygotujemy po zawodach  w Turcji. Prosimy o trzymanie za Julię kciuków :)

15.09.2019 Julia Sanecka - szósta w PE. Trzeci dobry start. Brawo!

Reprezentanci Polski na Puchar Europy Juniorów w Triathlonie do Zgrzebia 2019

Reprezentacja Polski podczas PE Juniorów Triathlonie w Zagrzebiu 2019

Adam Małysz mówił: "trzeba oddać dwa dobre skoki".

Była w tym głęboka mądrość sportowa... :)

W triathlonie na europejskim, światowym poziomie chodzi o dobre, kolejne starty...,

bo Mistrzostwo Świata Elity, zdobywa się nie porzez jedną imprezę..., a poprzez serię 8 imprez na caym świecie ...

Wyniki Pucharu Uropy Juniorek w Triathlonie - Zagrzeb 2019 >>>.

Wszystkie kwalifikacje, rankingi zależą od wyników w serii zawodów... :)

Nasza zawodniczka Julia Sanecka w Zagrzebiu 2019 zajęła miejsce - szóste.

Pokonała między innymi:

> o 9 sekund - 4 zawodniczkę Mistrzostw Europy (Weert 2019), 16 na MŚ z roku 2019 z Lozanny Cathię Sachart (Szwajcaria)

> o 17 sekund - 19 zawodniczkę MŚ Juniorów (2019) - Alzbetę Hruskową (Czechy). Zawodniczka ta w 2019 roku wygrała trzy imprezy Pucharu Europy Juniorów: w Zilinie (Słowacja), w Taborze (Czechy), Liewin (Francja).

> o 41 sekund - 10 zawodniczkę Mistrzostw Europy 2019 - Idę Lucię Burrows. 

> o 49 sekund - Wice Mistrzyni Europy 2019 - Norę GmUr, 7 zawodniczkę MŚ 2019 z Loanny.

Warto mieć w świadomość,  że tydzień wcześniej Julia pokonała 45 zwodniczką Igrzysk Olimpijskich z 2016 roku - Margit Vanek >>

Fakty są takie: masze - polskie juniorki wygrywają z wice Mistrzyniami Europy - ....!!!

Za tydzień PE Juniorek w Belgradzie, później dwa tygodnie odpocznku i finał PE Juniorów w triathlonie, ostartni start w PE Juniorów w Turcji i wakacje...

Trzymamy kciuki :)

08.09.2019 Julia Sanecka - kolejny dobry start. Wygrała z Olimpijką!

Julia Sanecka we Francji

Emilie Morier

Non Stanford

Margit Vanek

Kolejny dobry start zaliczyła nasza wychowanka Julia Sanecka, która w sobotę 7 września startowała w 1 lidze francuskiej w barwach Triathlon Toulouse Metropole.

Julia zajęła 19 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet (elicie) i trzecie wśród juniorek - wyniki>>> 

Ranking klubów w starcie nr 4 - Quiberon >>>

Zawody wygrała 6 zawodniczka aktualnego rankingu światowego, Amerykanka, Summer Rappaport (1991r) - zobacz jej wyniki >>>

Drugie miejsce wywalczyła również Amerykanka Taylor Spivey (1991r.), która przed tygodniem w elicie na Mistrzostwach Świata była 9 - zobacz jej wyniki >>> 

Trzecią lokatę wywalczyła Francuzka - Mistrzyni Świata - U23 z Lozanny 2019 - Emilie Morier (1997r.) - która pięknie cieszyła się po zdobyciu tytułu Mistrzyni Świata grupy Młodzieżowej 2019 - zobacz jej wyniki >>>

Czwartą lokatę zdobyła Japonka Takahoshi Youko (1991r.) - która w rankingu światowym plasuje się na miejscu 20 - zobacz jej wyniki >>>

Piątą lokatę udało się uzyskać Australijce Natalie Van Coevorden (1992r.), która w rankingu olimpijskim zajmuje miejsce 22 - zobacz jej wyniki >>>

Siódme miejsce wywalczyła brązowa medalistka MŚ Juniorów 2019, francuzka, Jessica Fullagar - zobacz jeje wyniki >>>  

Ósma była - czwarta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro, Brytyjka Non  Stanford (1989r.) - zobacz jej wyniki >>> W tym miejscu warto zauważyć, że na wybiegu ze strefy zmian po rowerze Julia biegła 1 sekundę za tą wspaniałą zawodniczką !!!

Dziewiątą została Francuzka - Leonie Periault (1994r) - zobacz jej wyniki >> 

Z Kate Waugh - czwartą zawodniczką MŚ, U23 z Lozanny Julia przegrała jedynie 17 sekund - zobacz jej wyniki >>>

Julia wygrała z wieloma wspaniałymi zawodniczkami, w tym z Mistrzynią Świata  Juniorek w Aquathlonie.

Jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek, które w Quiberon wbiegły na metę za naszą zawodniczką jest Margit Vanek, która podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro zajęła 45 miejsce - zobacz jej wyniki >>>

W zawodach wystartowało 80 zawodniczek z 16 krajów, w tym: USA - 2, JAP - 1, AUS - 1, RSA - 1, GBR - 6, HUN - 4, RUS - 1, ITA - 4, POL - 1, UKR - 1, BEL - 1, POR - 1,  MEX - 1, CZE - 1, IRL - 2, FRA - 52.

W 2018 roku Julia w pierwszym starcie ligi francuskiej zajęła 45 miejsce ze stratą do zwyciężczyni równo 5 minut. W 2019 do triumfatorki straciła 3,57 minuty. W roku ubiegłym Julia ze wspomnianą Olimpijką przegrała 1.37 min., a w roku bieżącym wygrała 2,15 minuty.

Gratulacje dla Julii :)

Julia Sanecka podczas startu w lidze francuskiej 7 września 2019 roku w Quiberon Kolarstwo podczas triathlonu ligi francuskiej 2019 -Quiberon Drużyna Triathlon Toulouse Metropole w Quiberon

Wypadki chodzą po ludziach... Niestety w czasie triathlonu w Quiberon w czasie jazdy rowerowej wywróciła się Mistrzyni Świata i Europy Juniorek 2019 roku Beatrice Mallozzi i w konsekwencji zawodów nie ukończyła. Warto zauważyć, że z wody nasza zawodniczka wybiegła 6 sekund przed wspomnianą zawodniczką.

Start Juniorek do Mistrzostw Śiata w Triathlonie - Lozanna 2019

01.09.2019 Julia Sanecka 23 Juniorką Świata w Triathlonie roku 2019

Start do pływania podczas Mistrzostw Świata Juniorek w Lozannie 2019 - startowała Julia Sanecka delf Gryfino

Julia Sanecka w Lozannie

Julia Sanecka na mecie MŚ Juniorów w Triathlonie w Lozannie 2019

Medalistki Mistrzostw Świata Juniirek w Triathlonie w roku 2019 - Lozanna 30 sierpnia

Malozzi-Arpinelli-Fulagar

Sanecka Julia w Lozannie podczas Mistrzostw Juniorów w Triathlonie w roku 2019

ITU-wodr-triathlon-lozanna

Julia Sanecka wyprowadza rower ze strefy zmian

Julia Sanecka została 23  juniorką Świata w Mistrzostwach Świata Juniorek w Triathlonie w roku 2019.

Julia Sanecka

Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasza zawodniczka Julia Sanecka zajęła 23 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorek w Triathlonie. Zawody rozegrane zostały w ramach cyklu Mistrzostw Świata - Finału serii Mistrzostw Świata   w Lozannie: 29 - 31 sierpnia 2019 roku >>>

Były to zawody: bardzo ciekawe, pasjonujące, świetnie zorganizowane, ze świetną - sportową atmosferą.

Wielki finał to głównie start najlepszych triathlonistów świata: elity kobiet i mężczyzn, młodzieżowców - zawodników w wieku 20 - 23 lata i juniorów w wieku 16 - 19 lat. Elita i młodzieżowcy rywalizowali na dystansie Olimpijskim (1,5 - 40 - 10), a juniorzy na dystansie sprinterskim (0,75 - 20 - 5) .

Ponadto Mistrzostwa Rozgrywane były w grupach wiekowych, poczynając od grupy 1- 19, aż do grupy wiekowej 85-89 lat. 

Wśród dziewcząt wystartowała maksymalna ilość jaką dopuszcza ITU - Swiatowa Federacja Triathlonu - 70 zawodniczek - zobacz >>>

Julia z wody wyszła 23, uzyskała 29 czas jazdy rowerowej oraz 29 wynik biegu. O wyniku jak zwykle zdecydowały sekundy, jak to w triathlonie jest najczęściej :)

Zawody były świetnie zorganizowane, wszystko było "dopięte na ostani guzik", ale zawodniczkom i tak udało sie zaskoczyć organizatorów i sędziów...

Okazało się, że po falstarcie i skoku do wody niemal wszystkich zawodników, sędziowie, zwłaszcza ci odpowiedzialni za przeprowadzenie części pływackiej triathlonu doznali paraliżu decyzyjnego..., który skutkował zatrzymaniem zawodników dopiero w połowie pierwszego odcinka (do pierwszej  boi).

Magdalena Sudak, która z wody wybiegła bezpośrednio za Włoszką Beatrice Mallozzi (MŚ) zająła miejsce 27.

Wyniki końcowe >>> 

Mistrzostwa Świata w Lozannie były wspaniałym świętem światowego triathlonu. Startowali najlepsi, ale nawet niektórzy z nich nie poradzili sobie z bardzo trudną trasą rowerową. Na rowerach zawodnicy mieli do przejechania cztery  pięcio kilometrowe okrążenia. Na każdym z nich znajdował się około 600m podjazd o nachyleniu 10%, a chwilę później następował zjazd na którym nasza wychowanka pojechała 71,18 km/h. 

Z różnych względów z Mistrzostw wycofało się 10 zawodniczek w tym ubiegłoroczna zwyciężczyni

Mistrzostw Świata - Meksykanka Cecylia Sayuri Ramirez Alavez >>>,

Mistrzyni Światowych Igrzysk Młodzieży, zawodniczka Południowej Afryfki - Amber Schlebusch >>>

Jesteśmy dumni z naszej zawodniczki bo Julia pokazała, że jest jedną z najlepszych juniorek na Świecie - w pięknym masowo uprawianym sporcie - Triathlonie. Jej sportowy rozwój dobrze rokuje na przyszłość....

Po przeprowadzonej analizie wiemy nad czym musimy pracować by w przyszłości wyniki Julii były jeszcze lepsze i będziemy to robli.

Julia miała okazję obserwować najlepszych zawodników na świecie, jak wyglądają, jek pływają, jak jeżdżą, jak biegają...

Zobaczyła, że w światowym triathlonie poprostu trzeba... za...uwać, szybko pływać, być świetnym na rowerze i ponadto szybko biegać :

Tymczasem sezon trwa. Już w najbliższy weekend Julia wystartuje w I lidze rywalizacji klubowej ligi francuskiej, później ścigać będzie się w Zagrzebiu, Belgradzie i najprawdopodobniej w Alanii.

 Info w orpacowaniu...

Falstart do pływania podczas Mistrzostw Świata Juniorek w Triathlonie - Lozanna 2019 Magdalena Sudak wybiega z wody tuż za przyszłą Mistrzynią Świata Zawodniczki na wybiegu ze strefy zmian po kolarstwie

29.08.2019 Prosimy o trzymanie kciuków :). Oficjalny trening

Julia Sanecka z Jonathanem Brownlee

Linia startowa do pływania w Mistrzostwach Śiwata w Triathlonie - Lozanna 2019

Julia Sanecka w Muzeum Olimpijskim w Lozannie

Czwartek 29 sierpnia 2019 roku to dzień:

> oficjalnego wspólnego treningu - zapoznania się z trasami

> odprawy technicznej

Wszystko to już za nami.

Trening rozpoczął się  w miejscu strefy zmian. Grupa kilkuset zawodników dwukrotnie przejechała po trasie zawodów. Po tej części treningu, który dla oglądających go z boku był wysoce atrakcyjny... Ten ogromny, wielokolorowy peleton zachęcał by się do niego dołączyć... :)

Po 8km "spaceru rowerowego" odbyło się pływanie, skoki startowe, próby wybiegania z wody. Ta część treningu zachęcała do tego by wskoczyć do wody i stać się częścią tego przedsięwzięcia... :)

Galeria, która tylko w części oddaje wrażenia >>>

Po południu o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej Muzeum Olimpijskiego odbyła się konferencja techniczna, podczas której przedstawiono wszystkie uwaunkowania mistrzostw.

Miejsce odprawy było szczególne: Galeria >>>

Prosimy o trzymanie kciuków za reprezentandki Polski :)

28.08.2019 Prosimy o trzymanie kciuków :). Rozruch Biegowy

Julia Sanecka i Magdalena Sudak

W środę po południu nasze reprezentandki zrealizowały rozruch biegowy na trasie zawodów. Był to iście regeneracyjny trening, bo trenować trzeba wcześniej, a przed zawodami bardzo wskazane jest kumulowanie energii...

Była to dobra okazja do zrobienia kilku zdjęć pokazujących, że TRIATHLON to sport lekki i przyjemny, realizowany w ładnej scenerii :) 

Galeria z rozruchów >>>

28.08.2019 Prosimy o trzymanie kciuków :)

Julia Sanecka - Lozanna 28 sierpnia 2018

Magdalena Sudak i Julia Sanecka

Nasza zawodniczka Julia Sanecka jest już w Lozannie na Mistrzostwach Świata Juniorow w Triathlonie. Polską ekipę współtworzą: Magdalena Sudak >>>,  jej trener Cezary Figurski oraz nasz szkoleniowiec Marek Sanecki.

Zawodniczki wczoraj po przyjeździe zapoznały się z trasą rowerową. Dzisiaj rano o 8.00 pływały w akwenie w którym rozegrana zostanie część pływacka mistrzostw oraz ćwiczyła skok startowy.

Po południu Magdalena i Julia zrobiły sobie lekki rozruch biegowy.

Galeria z rozruchów >>>

Jutro już tylko oficjalne procedury rejestracyjne, przedstawienie trasy i start w piątek o godzinie 8.00.

Pływanie rozpocznie się  skokiem startowym z podestu (1 pętla), później zawodnicy będą mieli do przejechania 4 okrążenia po 5km z 10% podjazdem o długości około 600m i na koniec jako "wisienka na torcie" - 2 pętle biegu  po 2,5km.

Prosimy trzymać kciuki za dobre wyniki reprezentantek Polski za Julię Sanecką i Magdalenę Sudak.

16.08.2019 Wycieczka kajakowa - alternatywna forma treningu

Delf na kajakach

W środę 14 sierpnia zorganizowaliśmy wspaniałą wycieczkę kajakową po Międzyodrzu.

Korzystając z faktu, że po zawodach trzeba dać organizmowi szansę na odnowę sił - regenerację,

to zrobiliśmy to.... poprzez aktywny wypoczynek - trzy godzinną wycieczkę kajakową po kanałach międzyodrza.

Galeria >>>

Info w przygotowaniu :)

12.08.2019 Startowaliśy na Mistrzostwach Polski - mamy Mistrzynię

 Medalistki MP Juniorek w Triathlonie 2019 - od lewej: Joanna Woźniak, Julia Sanecka, Magdalena Sudak

Dagna Dąbrowska podczas Mistrostw Polski Młodzików w Triathlonie - Sława 2019

Dagna Dąbrowska

Juniorzy Delfa Gryfino podczas MP Juniorów w Triathlonie - Sława 2019

W dniach 10 - 11 sierpnia dziewięcioro naszych zawodników startowało w Mistrzostwach Polski.

W śród młodziczek wystartowała Dagna Dąbrowska. Wyniki >>>    Galeria >>>

Wśród młodzików ścigali się: Szymon Janaszkiewicz, Bartosz Peta, Jakub Podolak,  Michał Nowaliński. Wyniki >>>   ---  Galeria >>>

W gronie juniorów  próbowali swoich sił: Mateusz Janaszkiewicz, Bartosz Jasiulewicz i Piotr Partyka. Wyniki >>> --- Galeria >>>

W grupie juniorek zwyciężyła Julia Sanecka. Wyniki >>> --- Galeria >>>

Chętnych do zwycięstwa, zdobycia medalu jest wielu, uzyskania tytułu Mistrza Polski jest wielu :) Sport jest piękny dzięki temu, że na starcie praktycznie każdy może wygrać..., pomimo tego, że są faworyci!

Julii "udało się" wygrać MP po raz kolejny, choć zdażało jej się też przegrywać... Dwa lata, gdy była pierwszy rok juniorką młodszą zajęłą "dopiero" miejsce siódme. 

Start Juniorek był bardzo ciekawy. Dużym zaskoczeniem było zajęcie drugiego miejsca przez Joannę Woźniak >>>, ze Szczecina, która po pływaniu miała bardzo dużą stratę do prowadzącej czwórki (Sanecka, M. Sudak, Z. Sudak, M. Sikora), bo było to 1,25 minuty. Liderki popełniły błąd, bo po czwartej pętli jazdy rowerowej, gdy miały 1.45 min. przewagi "przestały jechać..." w konsekwencji Asia, jadąc praktycznie indywidualnie odrobiła stratę po pływaniu o około 14 sekund i doskonałym biegiem wskoczyła na drugie miejsce podium.... Brawo dla Joanny Woźniak :) za pokazanie klasy sportowca... i życzymy jej postępów w pływaniu by w kolejnych zawodach walka sportow była jeszcze bardziej ciekawa...

I w tym miejscu warto napisać, że juniorek było niewiele - bo tylko dziesięć, ale ich poziom był bardzo wysoki. Przypominamy, że nasza Julia była 14 na tegorocznych Mistrzostwach Europy, M. Sudak zajęła w tej imprezie miejsce 17, a Zuzia Sudak 25. W gronie startujących podczas MP juniorek były rownież Marta Sikora, która wygrała z naszą Julią w PE w Zagrzebiu 2018 - sprawdź >>>.

Uwaga: Joanna Woźniak miałaby drugi wynik biegu w zestawieniu z chłopcami. Nasza zawodniczka Julia Sanecka, która końcówkę biegu biegła "na luzie", "przybijając piątki" łącznym zestawieniu juniorek i juniorów miałaby 4 rezultat.

Wyniki wszystkie z możliwością  dokonywania ich analizy >>>

Info z nfo w przygotowaniu...

28.07.2019 Julia Sanecka - drugi raz stypendystką Moniki Pyrek

 Monika Pyrek

Skok w marzenia - logo funduszu stypendialnego Moniki Pyrek

Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy informację o tym, że nasza zawodniczka Julia Sanecka, drugi raz z rzędu otrzymała stypendium na swój sportowy rozwój z Fundacji Moniki Pyrek Skok w Marzenia.

Właśnie dzisiaj to jest we wtorek 30 lipca otrzymaliśmy informacje o powyższym fakcie.

Oficjalny komunikat Rady Funduszu:

"Rada Funduszu Stypendialnego Fundacji Moniki Pyrek i Netto – „Skok w Marzenia” ma zaszczyt ogłosić stypendystów na rok 2019/2020.

Do Fundacji wpłynęło ponad 70 wniosków stypendialnych. Wybór 7* z nich był szalenie trudnym zadaniem, gdyż każdy z kandydatów zasługiwał na przyznanie stypendium. Po zapoznaniu się z wnioskami i prezentacjami sportowców Rada Funduszu, po burzliwej dyskusji, zdecydowała przyznać stypendium następującym sportowcom (kolejność alfabetyczna): Konrad Burawski – kolarstwo Radosław Furmański – żeglarstwo Zuzanna Herasimowicz – pływanie Mateusz Krzemiński - short track Hanna Popko – narciarstwo biegowe Aleksandra Rudzińska – wspinaczka sportowa Pia Skrzyszowska - lekkoatletyka - bieg przez płotki.

*3 stypendystom zostały przedłużone stypendia na kolejny roku (zgodnie z Regulaminem Funduszu).:

> Robert Rzepka - kolarstwo*

> Julia Sanecka - triathlon*

> Marcelina Witek - lekkoatletyka - rzut oszczepem*

Wszystkim sportowcom gratulujemy i życzymy przepięknych “skoków w marzenia”, za co trzymamy mocno kciuki. Dziękujemy za złożenie wniosku i podzielenie się pięknymi sportowymi marzeniami, jednocześnie zapraszamy do ponownego złożenia wniosku. Kolejny nabór do Funduszu Stypendialnego Skok w Marzenia zostanie ogłoszony w marcu 2020 roku. Ze sportowym pozdrowieniem Drużyna Fundacji Moniki Pyrek ."

W tym miejscu warto poinformować, że decyzja o przyznaniu trzem sportowcom, w tym Julii  stypendiów na kolejny rok nastąpiło na podstawie oceny analizy sportowego rozwoju sportowca i jakości wykonanych zobowiązań określonych w zawartej umowie.

Rok temu po otrzymaniu przez Julię stypendium napisaliśmy:

Nasza wspaniała sportsmenka - 0limpijka Monika Pyrek >>> założyła fundację fundacjamonikipyrek.pl która prowadzi fundusz stypendialny "Skok w marzenia".

Celem działania funduszu jest wspieranie rozwoju karier sportowych młodych i wyjątkowo uzdolnionych ludzi. Razem z partnerem funduszu, firmą Netto, Fundacja pragnie wyszukiwać młodych sportowców wybitnie utalentowanych w danej dziedzinie sportu i otaczać ich fachową opieką na poziomie wsparcia merytorycznego, jak i finansowego. W ramach działania funduszu stypendialnego daje im szansę rozwinięcia skrzydeł i wykonania ich „skoku w marzenie” m.in. poprzez przyznanie stypendium sportowego.

Udział w programie funduszu stypendialnego przeznaczony jest dla sportowców w wieku 16-25 lat.

Warto mieć marzenia, i warto dążyć do ich realizacji...

Wniosek o udzielenie stypendium w Fundacji Moniki Pyrek złożyła nasza utalentowana zawodniczka Julia Sanecka. Wymogiem formalnym do złożenia wniosku było opublikowanie w internecie 1' filmiku

w którym aspirujący mówi dlaczego to właśnie on powinien zostać stypendystą funduszu.

Prezentujemy filmik, w którym Julia opowiada o swoim "Skoku w Marzenia" >>>

Filmik przygotował Grzegorz Kowalczyk, któremu bardzo dziękujemy za to dzieło!

22.07.2019  Dziękujemy naszym zawodnikom.

 Podziękowania od zawodników Delfa dla trenerów

Od środy 17 lipca trenujemy już w domu, w Gryfinie. Po dość dużej objętościowo wykonanej pracy treningowej podczas obozu w Wałczu, obecnie trenujemy mniej... Zawodnicy myśleli, że zapowiadany luźny tydzień, będzie luźniejszy..., ale przecież są wakacje i dobrze jest ten okres wykorzystać :)

Podsumowując obóz treningowy w Wałczu stwierdzamy, że dobrze potrenowaliśmy, wszysko było OK. Nasi zawodnicy pracowali ambitnie, byli bardzo grzeczni i konstruktywni. Dziękujemy :)

Dumni jesteśmy z naszych zawodników.

Oni, również podziękowali naszym trenerom Monice Saneckiej i Markowi Saneckiemu. To bardzo miłe.

 Podziękowania zawodników Delfa Gryfino dla trenerów klubu, po zakończonym obozie w Wałczu - Lipiec 2019

14.07.2019 Kolarstwo: wchodzenie i wychodzenie z zakrętów 

Szymon Janaszkiewicz

Trenujemy, kształtujemy wytrzymałość,  siłę..., ale w związku z tym, że pracujemy z dziećmi i młodzieżą to nie zapominamy o technice, taktyce, oraz umiejętnościach. W niedzielę 14 lipca nasi zawodnicy uczyli się wchodzenia w zakręty i  wychodzenia z nich, oczywiście w lewą jak i prawą stronę.

Zobacz >>>

Bartosz Jasiulewicz Aleksander Turowski Janaszkiewicz Mateusz

13.07.2019 Trenujemy, trenujemy, nie ma czasu na zdjęcia...

Młody Delf w Wałczu

Na pływalni w Wałczu - grupa Delf

Trenujemy, pracujemy... zgodnie z założeniami. W piątek rano drugi raz ćwiczyliśmy na płotkach, po południu jeździeliśmy.

W sobotę rano był "tylko" jeden trening - rowerowy + pływanie higieniczny... 500m. Pierwszą część treningu rowerowego - 20km,  starsza i młodsza grupa jechała razem. Dla starszych była to rozgrzewka, a dla młodszych - konkretna robota :). Po tej części młodsi, jadąc "miękko" wracali już do ośrodka na regeneracyjne rozpływanie. Starsi pojechali dalej i kształtowali siłę rowerową jadąc 10 x 1' na "twardym przełożeniu" z przerwą 1'.

Okazało się, że droga, którą zawsze jeździliśmy została wspaniale wyremontowana, dzięki czemu teraz mamy możliwość jeżdżenia w ładnym terenie po świetnym asfalcie...

Po południu mieliśmy  samo pływanie. Przedstawiamy parę zdjęć z tego treningu... bo ciężko zrobić zdjęcia na basenie - zobacz >>>

   

10.07.2019 Udział polskich triathlonistek w Mistrzostwach Europy w latach 1995 - 2019 

Julia Sanecka podczas startu w ME Youth

Logo ITU

Triathlonistka Nicola Spirig

Pierwsze zawody dla juniorów odbyły się w roku 1995 na dystansie olimpijskim to jest 1500-40-5.

W pierwszych ME naszego kraju nie reprezentowała żadna zawodniczka. W roku 1996 mistrzostwa nie zostały rozegrane. Dystans olimpijskich na mistrzostwach kontynentu europejskiego  obowiązywał jeszcze do roku 1998.  W pierwszych trzech rozegranych imprezach mistrzowskich, w których juniorki ścigały się na dość długim, jak na tą grupę wiekową dystansie, Polskę, raz reprezentowała Katarzyna Gorlowska.

Od 1999 roku zawodniczki ścigają się na dystansie sprinterskim 750 - 20 - 5. I od tego roku przeprowadzimy analizę udziału Polskich Juniorek w ME w Triathlonie.

W 21 letnim okresie ME Juniorów na dystansie sprinterskim Polska:

@ miała 34 osobo-starty

@ startowało 21 juniorek.

@ dwukrotnie nie wystawiliśmy żadnej zawodniczki

@ czterokrotnie nasze zawodniczki nie ukończyły zawodów

@ jeden raz nasza reprezentantka została zdyskwalifikowana

@ najwyższe - 4 miejsceła w 2018 roku Roksana Słupek

@ najmniejszą stratę do zwyciężczyni miała właśnie R. Słupek - to jest 36s.

@ Słupek miała również najmniejszą stratę do brązowego medaly - 12 sekund.

@ dwukrotnie w pierwszej dziesiątce znalazła się Agnieszka Jerzyk:

>>>  w roku 2006, ze stratą 1.33 do zwycięzczyni zajęła 9 lokatę

>>> w roku 2007, ze stratą 1.18 do ME wywalczyła 5 miejsce

@ rankingowo trzeci występ przypada Julii Saneckiej, która ze stratą 52s. do Mistrzyni Europy i 32 sekund do medalu zająła miejsce 14.

@ najlepszy występ reprezentacji juniorek miał miejsce w roku bieżącym - 2019, bowiem Julia Sanecka zajęła miejsce 14, Magdalena Sudak była 17, a Zuzanna Sudak wywalczyła pozycję 25

@ bardzo dobrze należy ocenić również wynik Katarzyny Gorlowskiej z 1999 roku, która zająła wtedy 13 miejsce na 35 startujących, a jej strata 2min. 50 sek. do Nicholi Spirig, późniejszej czterokrotnej Olimpijki, Mistrzyni Olimpijskiej był mała.

Zestawienie wyników Mistrzyń Europy Juniorek w Triathlonie w latach 1995 - 2019 z podaniem pozycji zajmowanych prze polskie juniorki, osiąganymi stratami do triumfatorek. W zestawieniu podaliśmy również miejsca zajmowane przez zawodniczki w Mistrzostwach Świata, w roku w którym uczesrtniczyły w ME.  Zobacz >>>     ...

09.07.2019 Wtorek - trzeci dzień obozu w Wałczu

Delfiaki w Wałczu

We wtorek po rannym bieganiu, nasi zawodnicy ćwiczyli elementy sprawnościowe, które przydadzą się im do lepszego wykonywania ćwiczeń płotkarskich..., a te z kolei mogą przyczynić się do lepszej techniki biegu, czyli w konsekwencji lepszego biegania w Triathlonie :)

Przed południem zgodnie z planem nasi sportowcy pływali, dzięki czemu tworzyli sobie tzw. bazę treningową i równcześnie w pewien sposób rozluźniali się!

Po południu zrealizowaliśmy - również zgodnie z założeniami trening rower - pływanie. Trening rowerowy w związku z silnym wiatrem był trudny..., ale wszyscy dali radę :) po rowerze oczywiście pływanie. Najmłodsi przepłynęli około 1300m, a najstarsi 3km.

Galeria >>>

Jutro kolejne relacje...

08.07.2019 Trenujemy w Wałczu - obóz letni 2019

Centraly Ośrodek Sportu

Delf na starcie

Od niedzieli 7 lipca, kolejny raz trenujemy w Wałczu. Lubimy tutaj przyjeżdżać w związku ze świetnymi warunkami dla naszej dyscypliny:

- osrodek położony jest przy jeziorze,

- mamy do dyspozycji świetną pływalnię z której korzystamy dwa razy dziennie, 

- nieograniczony dostęp do stadionu z tartanową bieżnią, płotkami

- korzystamy ze świetnych warunków pobytu - pokoje 1 i 2 osobowe z łazienkami, telewizorami, lodówkami

- wzmacniamy się trzema bardzo bogatymi, urozmaiconymi posiłkam (każdy może wybrać sobie co chce i ile chce...), po śniadaniu dostajemy butelkę wody,

- siłownie, salki, internet...

Jest bardzo sportowo, każdego dnia trenujemy 2 razy. Schemat ogólny jest taki: rano najpierw biegamy, a później pływamy, a po południu najpierw jeździmy, a później pływamy.

W poniedziałek rano w ramach treningu biegowego kształtowaliśmy sprawność biegową - na płotkach. W roku szkolnym, w czasie pobytu w domu na wiele rzeczy brakuje czasu, a na obozie gdy nie trzeba sprzątać, prać, gotować, robić zakupów, uczyć się, wynosić śmieci to maożna potrenować :) -

Galeria >>>

04.07.2019 Julia na diecie... Jagody Podkowskiej - BlueBerry Healf & Diet

Julia Sanecka z Jagodą Podkowską BlueBerry

Julia Sanecka rozpoczeła przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów, które już 30 sierpnia odbędą się w szwajcarskiej Lozannie.

Jednym z pierwszych elementów tegoż przygotowania jest przejście na dietę..., przygotowaną przez firmę Blueberry Health & Diet, której właścicielką jest Jagoda Podkowska.

Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia jest Wiceprezes PZTri Paweł Młynarczyk.

Warto dodać, że PZTri jest również stroną finansującą przedsięwzięcie.

Celem działania jest zmniejszenie u Julii poziomu tkanki tłuszczowej o około 5% co w konsekwencji może przełożyć się na poprawą czasu biegu podczas zawodów triathlonowych na dystansie sprinterskim o około 40 sekund.

Przedsięwzięcie finansuje Polski Związek Triathlonu. Dziękujemy :)

01.07.2019 VI Triathlon Pniewy 2019

Delf podczas Triathlonu Pniewy 2019

Stoją od lewej: Karolina Grąbczewska, Prezes Delfa Monika Sanecka, Elżbieta Urbanek

 Kalina Grabowska

Bartosz Celmer

Czworo naszych zawodników stawało na podium podczas VI Triathlonu Pniewy 2019.

Galeria >>>

W starcie na dystansie sprinterskim 750 - 20 - 5 wygrała Elżbieta Urbanek,  a Karolna Grąbczewska była druga. W wyścigu tym udział wzięło 47 zawodników w tym 12 kobiet. E. Urbanek w klasyfikacji generalne (z mężczyznami zajęła miejsce 17, a K. Grąbczewska miejsce 20. Wyniki >>> 

Warto zaznaczyć, że rok wcześniej Karolina była przed Elą... :)

W starcie dzieci 10 - 11 lat, które rywalizowały na dystansach: 100 metrów pływania, 4km jazdy rowerowej i 1 km biegu, wśród dziewcząt Kalina Grabowska zająła miejsce drugie, w wyścigu tym startowało 10 dziewcząt. W wyścigu tym z Delfa startowały jeszcze Maura Dąbrowska i Małgorzata Kowalczyk.

Wyniki dziewcząt i chłopców 10 - 11 lat oraz 12 - 13 lat >>>

W starcie dzieci 12 - 13 lat wśród chłopców Bartosz Celmer zajął drugie miejsce. Ze stratą 5 sekun do medalu, na czwartym miejscu zawody ukońcył Aleksander Turowski.

Na 17 startujących chłopców w tym wieku, wszyscy nasi zawodnicy zajęli dobre pozycje. Paweł Kowalczyk był 6, Wiktor Pietraszuk 8, a Nader Zair 9. Brawo :)

W wyścigu młodzików, którzy ścigali się  na dystansach 400 - 8 - 2 udział wzięło 35 chłopców i 10 dziewcząt. Wyniki >>>

6 miejsce wywalczył Mateusz Janaszkiewicz, 29 Bartłomiej Ratajczak, 32 Michał Nowaliński, a Bartosz Peta został zdyskwalifikowany - bo pobiegł jedno okrążenie za mało ... :) W związku z kłopotami zdrowotnymi do zawodów nie przystąpił Jakub Podolak.

Dagna Dąbrowska zajęła miejsce 10 wśród dziewcząt.

Juniorzy młodsi i starsi rywalizowali na klasycznym dystansie 750-20-5. Do triathlonu tego przystąpiło 18 dziewcząt i 34 juniorów. Startujący wśród juniorów starszych nasi zawodnicy: Bartosz Jasiulewicz zajął 8 lokatę, a Mateusz Janaszkiewicz wywalczył miejsce 9. W związku z brakiem formy zawodów nie ukończył Piotr Partyka. Wyniki >>>

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, którzy stanęli na starcie. Nie wszystkim dane było zawody ukończyć zgodnie z przepisami... :) Mamy nadzieję, że w tych przypadkach sprawdzi się powiedzenie: "Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni" :)

05.05.2019 Mamy nowy numer konta bankowego

Logo Delf

Informacja bankowa Alior Bank

Uprzejmie informujemy, że  w związku ze zmianami w bankach i przejęciu Banku BPH, w którym mieliśmy konto przez Alior Bank zmianie uległ numer naszego konta bankowego.

Obecnie nasze konto w Alior Bank ma numer: 95 2490 0005 0000 4530 7281 5787

W związku z powyższym kolejne składki członkowskie prosimy wpłacać już na nowy numer konta.

Równocześnie przypominamy, że zgodnie z regulaminem >>> opłacania składek członkowskich 15 kwietnia minął termin opłacania składek członkowskich za II kwartał 2019 roku. Zaległe wpłaty prosimy dokonać niezwłocznie :)


Archiwum Delf 2019 Archiwum Delf 2018
 Archiwum Delf 2017

Archiwum Delf 2016 Archiwum Delf 2015 Archiwum Delf 2014 

Partnerzy Delf

     Logo matam commodity       

Biuro Rachunkowe Plus Gryfino

 

Adnotacje Delf

  # grupy wiekowe Poprzednia wersja strony Delf      

1 % dla Delfa

Info o Delf

Gryfiński Klub Sportowy Delf,

ul. Łużycka 38,74-100 Gryfino, tel. 509 949 777, email: delf@delf.pl  

NIP: 858 16 49 343,  Regon:812340121,  KRS: 0000014967

Konto w Banku Alior Bank: 95 2490 0005 0000 4530 7281 5787