Gryfino - maj 2019

Triumfatorki 5 Gryfińskiego Festiwalu biegowego - 10km: Julia Sanecka i Karolina Grąbczewska

1

Kochamy Triathlon

Ekipa Delfa po Triathlonie w Lipianach 2019. Od lewej: Mateusz, Milan, Wojtek, Bartek, Ela i Mariusz.

2

Delf to my

Reprezentacja Delfa podczas VI Triathlonu w Pniewach 2019. Super zawody.

3

Wałcz 2019

Start do ćwiczenia strefy zmian: bieg - rower - bieg.

4

Wałcz 2019

Pierwsza linia startowa

5

Wałcz 2019

Trzecia linia startowa.

6

Wałcz 2019

Środkowa Linia startowa

7

Wałcz 2019

Dlef to my

8

Wałcz 2019

Kochamy również bieganie.

9

Wałcz 2019

To my Delf Gryfino, tak promujemy Gminę Gryfino.

10

Tu jesteś :: Start ::Archiwum ::Wydarzenia Delf ::Rok 2011

Rok 2011

 

Radosnych i pogodnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz wielu szczęśliwych chwil 

i wszelkiej pomyślności

w nadchodzsącym Nowym Roku

życzy Zespół DELF

 

 Obóz zimowy - odwołany

Informujemy, że ze względu na zbyt małą ilość zgłoszeń do udziału w obozie w Szkłarskiej Porębie wyjazd ten został odwołany.

 

Nagroda Zarządu

Gryfińskiego Klubu Sportowego Delf

za

zasługi na rzecz rozwoju stowarzyszenia 

Statuetka przedstawia harmonijnie umięśnionego mężczyznę. Stoi on wyprostowany z wniesionymi ku górze ramionami w ktorych trzyma medal z logo DELF. Do ramion atlety przymocowane są skrzydła, których wzorem były skrzydła mitycznego Ikara. Całość symbolizuje wartości, którym sprzyjamy i które staramy się rozwijać u naszych zawodników, adeptów triathlonu. Są to siła, wytrzymałość, hart ducha, harmonijny rozwój ciała i umysłu, odpowiedzialność i wewnętrzna wolność.

Figura ma wysokość 30cm, waży 2,65kg, wykonana została z mosiądzu, stoi na granitowej podstawie o wymiarach 6 x 6 x 6 cm.

Statuetka ufundowana została przez Zarząd Klubu w dziesiątą rocznicę powstania DELF. 

Pierwszą statuetkę otrzymał Marek Sanecki. Twórca Gryfińskiego Klubu Sportowego Delf za 10-letnią wypełnioną pasją pracę na rzecz rozwoju klubu. Wręczona została 18 listopada 2011 roku, podczas gali podsumowania sezonu sportowego 2011 roku, które odbyło się w auli Zespołu Szkół nr 1 w Gryfinie. 

W przyszłości statuetką nagradzane będą osoby, firmy i instytucje, które w sposób szczególny przyczynią się do rozwoju Gryfińskiego KLubu Sportowego Delf.

 

♣ 21.11.2011 Podsumowanie sezonu sportowego 2011

W piątek 18 listopada zorganizowaliśmy Podsumowanie sezonu sportowego 2011 roku. Impreza odbyła się w auli Zespołu Szkół w Gryfinie. W czasie spotkania pożegnani zostali zasłużeni zawodnicy: Zuzanna Arcisz, Michał Bara i Michał Szmaja, którzy ze względu na zmianę miejsc zamieszkania nie mają możliwości trenowania w Delfie. Tradycyjnie już na "Delfiaka" mianowani zostali nowo przyjęci członkowie - dzieci najmłodsze. Podczas prezentacji grup dzieci i zawodnicy otrzymali koszulki Delf. 

Tradycyjnie przyznane zostały tutuły: Super Mamy Delf i Super Taty Delf. Otrzymali je rodzice, którzy czynnie i systematycznie uczestniczą w procesie szkoleniowym swoich dzieci. Otrzymali je: Elżbieta Urbanek, Agnieszka Janaszkiewicz, Joanna Koźbiał, Anna Gajewska, Grzegorz Rudziński, Robert Zwoliński.

Poraz pierwszy przyznaliśmy tytuł Super Dziadek Delf, który otrzymał dziadek Wiktoii - Ryszard Budny.

Tytuł Dobrego Ducha Delf 2011 otrzymali: Joanna Kida - Sołtysiak i Ewa Winkel oraz Państwo Anna i Adam Wróblewscy.

2011 rok to 11 rok działalności klubu, 10-y licząc od rejestracji w KRS, która to miała miejsce 29 maja 2001 roku. Z tej okazji Zarząd Klubu ufundował pamiatkową statuetkę, którą nagrodził Marka Saneckiego. 

Podsumowanie uatrakcyjnił występ zespołu tanecznego Gryfińskiego Domu Kultury, kierowanego przez Panią Katarzynę Pawlak: Step by step. 

Po przedstawieniu działań zrealizowanych w minionym sezonie, która dokonana została w formie prezentacji PawerPoint wykonaliśmy wspólne zdjęcie: członków klubu i ich rodziców, sympatyków, Zespołu Delf, które było zwięczeniem Podsumowania Sezonu 2011.

 Galeria >>>  Więcej w przygotowaniu..

 

♣ 09.10.2011 Najmłodsi na przełajach

W czasie gdy starsi zawodnicy zdobywali medali Mistrzostw Polski w Toruniu młodsi ścigali się w 71 edycji Masowych Biegów Przełajowych. 

Miło nam poinformować, że wielu z nich stanęło na podium. Zwyciężyli w swoich grupach wiekowych: Julia Podolak, Marcelina Osińska, Julia Sanecka, Piotr Partyka, Grzegorz Rudziński. 

Wygrali wszyscy, którzy biegali!

Zachęcamy do obejrzenia Galerii >>>

 

 Trzy medale Delf

w Mistrzostwach Polski w Duathlonie

Złoty, srebrny i brązowy medal zdobyliśmy w Mistrzostwach Polski w Duathlonie. Zawody rozegrane zostały w sobotę 8 października w Toruniu. Brązowy medal wywalczyła drużyna w składzie: Dorian Osicki, Marek Sanecki, Michał Szmaja. Srebrny krążek wywalczył w gronie juniorów młodszych M. Szmaja, Mistrzem Polski w grupie 40 - 49 lat został Marek Sanecki. Druga nasza drużyna w składzie: Adrian Ciastko, Szymon Krzewski, Mariusz Podolak uplasowała się na szóstym miejscu na 11 sklasyfikowanych drużyn. Wyniki: indywidualne >>>   drużynowe >>>

 

♣ 03.10.2011  XXXIV Nationalparklauf Gryfino - Gartz (Oder)

W poniedziałek 3 października czterech naszych reprezentantów wzięło udział w 34 Biegu Transgranicznym Parkiem Doliny Dolnej Odry. W związku z remontem mostu nad Regalicą organizacja biegu była inna niż dotychczas. Zawodnicy startowali tuż za mostem, obiegli Mescherin (pętla 4km), a następnie ścieżką rowerową wzdłuż odry biegli do Gartz. W piękną słoneczną polską jesień bieg ukończyło 199 biegaczy. Najwyższą lokatę z naszych Delfiaków i Gryfiniaków zdobył Marek Sanecki, który w klasyfikacji generalnej zajął III miejsce (Pierwsze w grupie wiekowej 40+). Trzeci w grupie młodzieńców do lat 20 był Szymon Krzewski. 10 w swojej grupie wiekowej (24_Open) był Wiceprezes Delf Mariusz Podolak.   Gratulujemy !!! Wyniki >>>

 

 

 Ogłaszamy nabór 

Informujemy, że rozpoczęliśmy nabór dzieci i młodzieży do szkolenia w roku szkolnym 2011 / 2012.

Dzieci najmłodsze: od lat 5, aż do 3 klasy SP przyjemy do grup pływackich, dzieci od klasy IV SP przyjmujemy do grup triathlonowych.

Informacje w manu Nabór >>>  Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy >>>

Odbędą się dwa zebrania organizacyjne, w piątki 9 i 16 września, godz. 18.00 w sali multimedialnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie, ul. Łużycka 22

Serdecznie zapraszamy   

 


 

♣ 22.08.2011 Klubowe Mistrzostwa Polski Sztafet w Triathlonie

W niedzielę 21 sierpnia 11 naszych zawodników uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Sztafet w Triathlonie oraz zawodach towarzyszących - Aquathlonie Dzieci. Do rywalizacji sztafet wystawiliśmy dwie drużyny w składach: I - Michał Bara, Michał Szmaja, Dorian Osicki, II - Adrian Ciastko, Szymon Krzewski, Marek Sanecki. W zawodach dziecięcytch wystartowali: Julia Sanecka, Aleksandra Urbanek, Mateusz Urbanek, Mateusz Wala, Łukasz Gajewski. 

Wyniki: Aquathlon Dzieci >>>, Klubowe Mistrzostw Polski Sztafet (3osob.) >>>  KMP_MIX >>>

Galeria 1 >>>  Galeria 2 >>>  Więcej >>> 

 

♣ 20.08.2011 Karolina Partyka - triathlonistka i tancerka

Triathlon to piekny utylitarny - przyjazny sport. Uprawianie triathlonu daje radość, przyjemny kształtujący rodzaj zmęczenia. Triathlon kształtuje ciało, umiejętność pływania, przebywania pod wodą. 

Miło nam zaprezentować zdjęcia naszej byłej zawodniczki Karoliny Partyki, która po uprawianiu triathlonu zajęła się tańcem, czego efektem są jej piękne zdjęcia z "Tańca pod wodą". >>> 

Autorem zdjęć jest Mariusz Strzelczyk

 


♣ 16.08.2011 Mistrzostwa Polski w Aquathlonie  - Gdynia

W niedzielę 14 sierpnia 18 członków naszego klubu udział wzięlo w Gdynii z Mistrzostwach Polski w Aquathlonie. Wyniki: dzieci - 200m pływania + 1km biegu >    juniorzy - 500m pł. + 2,5km biegu >    młodzieżowcy i open - 1000m pływania + 5km iegu >>>

Na podium staneły dwie nasze zawodniczki startujące w gronie dzieci młodszych: Julia Sanecka i Aleksandra Urbanek. Gratulujemy!

W gronie juniorów młodszych dobrze wystąpił Michał Szmaja, któremu do zdobycia medalu Mistrzostw Polski zabrakło 6 sekund.

W galerii zamieszczamy 75 zdjęć, staramy się w nich pokazać naszych zawodników i niepowtarzalną atmosferę panującą w Gdynii.

Atrakcją tegorocznych mistrzostw był start trzech znanych polskich aktorów. Z numerem 1 wystartował Piotr Adamczyk, z numerem 2 - Bartłomiej Topa, a z numerem 3 - Łukasz Grass.

7 Dni Gryfina o zawodach >>>   Galeria >>>  

 

 

 

 triathlon.info.pl 

Informujemy, że stronę delf.pl oglądać można również pod adresem

triathlon.info.pl 

 

♣ 30.07.2011 Triathlon dzieci - Górzno 2011

W piątek 29 lipca ośmioro naszych zawodników uczestniczyło w zawodach triathlonowych dla dzieci. Najmłodsi rywalizowali na dystansach 100/150/200 metrów pływania, 2640m jazdy rowerowej i 520m biegu. Impreza odbyła się dzień przed Mistrzostwami Polski Młodzieżowców i Seniorów na dystansie olimpijskim. 

Były to bardzo fajne zawody, nasi zawodnicy wystąpili bardzo dobrze, zdobyli doświadczenie, bawili się dobrze, a przy okazji wygrali ciekawe nagrody. Galeria >>>  Wyniki >>>  

7 DG o zawodach >>> 

 

 

♣ 28.07.2011 Kalendarz Przedsięwzięć

Z satysfakcją przedstawiamy nasze najnowsze dokonanie < Kalendarz Przedsięwzięć Delf >

Jest to kalendarz w którym z wyprzedzeniem będziemy zamieszczać informacje organizacyjne związane z bieżącym funkcjonowaniem organizacji (terminy opłacania składek członkowskich, zebrań z rodzicami, imprez itd.) nasze plany związane z treningami, udziałem w zawodach, obozach.

Mamy nadzieję, że element ten ułatwi członkom klubu koordynację planów osobistych i sportowych, a tym samym przyczyni się do podniesienia jakości naszej wspólnej pracy.

Prosimy o bieżące śledzenie kalendarza, który znaleźć można w menu:  O nas/kalendarz, jak również w kolumnie: Na skróty

12.06.2011

Kontynuacja członkostwa w roku szkolnym 2011 /2012

Rodziców dzieci ćwiczących w grupach od 4 do 9 Informujemy, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami - Zasady naboru >>> - w celu zakwalifikowania dziecka do szkolenia w kolejnym roku szkolnym rodzice zobowiązani są do zgłoszenia woli kontynuacji przygody dziecka ze sportem poprzez zgłosznie tego faktu - wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wpłacenie do 20 lipca br. na konto klubu 100zł akonto składki członkowskiej za  IV kwartał 2011.

Zasady opłacania składek członkowskich >> 

 

 

♣ 20.07.2011 Jeszcze raz o obozie w Połczynie Zdrój

Podczas obozu w Połczynie Zdrój przeprowadziliśmy zespół sprawdzianów: wyniki  

Były to następujące testy: 1. jazda rowerowa na dystansie 3km - trasa płaska - po wahadle (test przeprowadzony dwukrotnie), 2. techniki jazdy na dystansie 130m - rodzaj slalomu (test przeprowadzony dwukrotnie), 3. 5-cio skoku - pięć skoków (pierwszy i ostatni skok wykonywanych obunóż), 4. skoku obunóż w dal - próba oceniana według punktacji Międzynarodowego Testu Sprawności - w skrócie MTS, 5. bieg 4x10m z przenoszeniem woreczków - próba MTS, 6. siły mięśni brzucha - skłony w przód wykonywane z leżenia, o nogach zgiętych, w czasie 30sekund - próba MTS, 7. wytrzymałości biegowej na dystansie 1000m (tylko dla chłopców starszych), 8. pływania na dystansach: 50, 100, 200, 400m zależnie od wieku i posiadanego przygotowania.

Ocena wyników jest bardzo trudna w związku ze znaczącą rozpiętością wieku obozowiczów. Nie wskazane jest porównywanie rezultatów testów rowerowych osób o różnym wieku z racji ogromnych różnic w rozwoju biologicznym. porównywać można natomiast rezultaty prób MTS - uzyskanej ilości punktów.

 

♣ 16.07.2011 XXVII gólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich - Mazowsze 2011

Ogólnopolska Olimpiady Młodzieży 2011 rozegrana została na Mazowszu. Zawody triathlonowe przeprowadzone zostały w niedzielę 17 lipca. Nasz klub reprezentowali: Michał Szmaja, Adrian Ciastko i Szymon Krzewski.

Wyniki: dziewcząt >>>  chłopców>>> Kluby i województwa >>> 

Galeria >>> 

Strona OOM >>>

 

♣ 9/10.07.2011 Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców

W weekend 9 - 10.07.2011 uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Polski w Triathloni na dystansie sprinterskim (750-20-5), które rozegrane zostały w Rawie Mazowieckiej

Wyniki: juniorów>>> , Kobiet (U23 i open)>>

Mężczyzn >>>  Galeria... 

 

♣ 23.06.2011 Ognisko z okazji zakończenia roku szkolnego

Info w przygotowaniu 

 


 

 Triathloniści - ratownikami WOPR!

To, że w triathlonie pływanie jest bardzo ważne, wszyscy wiedzą, ale czy wszyscy wiedzą, że wielu z triathlonistów jest lub była ratownikami WOPR?

Miło nam poinformować, że do tego grona dołączyła dwójka najmłodszych adeptów naszej dyscypliny: Wiktoria Dzieszuk i Mateusz Urbanek.

Aktualnie Wiktoria i Mateusz po ukończeniu kursu na młodszego ratownika odbywają praktykę w CW Laguna. Gratulujemy!

 

♣ 11.07.2011 25.06-05.07.2011 - Obóz letni - Połczyn Zdrój

Przedstawiamy galerię zdjęć uczestników sprawdzianu z techniki jazdy rowerowej na dystansie 130m. Galeria...

Sceny z treningu pływackiego, jednej z kolacji, oraz jednego ze spotkań organizacyjno - informayjnych, które odbywały się w świetlicy: Galeria... 

Obrazy z zajęć: - poświęconych edukacji w zakresie podstawowwej konserwacji roweru (czyszczenie łańcucha i wielotrybu) oraz wymiany dętki, - przejazdu rowerami na (mały) basen, oraz sceny z treningu pływackiego  w grupach: Galeria... 

Scenki z: - treningu sprawnościowego - obwodu stacyjnego, w którym na 15 stacjach dzieci ćwiczyły przez 30 sek. z 30 sek. przerwą na przjście na kolejną stację, - treningu pływackiego nad jeziorem i drogi powrotnej, którą oczywiście pokonaliśmy rowerami, - ogniska kończacego ten intesywny dzień: Galeria... 

Przedstawiamy grupę przed wyjściem na trening sprawnościowy, i w czasie jego trwania. Dzieci przećwiczyły wszystkie mięśnie swoich ciał we wszystkich płaszczyznach: Galeria... 

W pięknym Parku Zdrojowym: Galeria... 

Sprawdzian biegowy na 1000m: Galeria... 

Trening w okolicach Połczyna Zdrój - grupy prowadzonej przez Arkadiusza Koczana: Galeria.


 

♣ 20.06.2011 Szczecinek 2011: MMM, el. OOM, PP

W niedzielę sześcioro naszych zaowdników udanie startowało w Szczecinku.  Czwarte miejsce w Pucharze Polski Open zajął Michał Bara, czwarta była również Zuzanna Arcisz w tym samym wyścigu w gronie juniorek (10 w klasyfikacjigeneralnej kobiet), piąte miejsce w eliminacjach do OOM zajął Michał Szmaja (1 miejsce w woj. zachodniopomorskim). Wyniki:

MMM >>>      el. OOM >>>      PP Open >>> 

Galeria >>> 

Zawody w Szczecinku to jedne z najciekawszych zawodów triathlonowych w Polsce. Ciekawość ta jest skutkiem dużego doświadczenia i świetnych warunków. W Szczecinku wszystko jest jak na dłoni... trasa rowerowa miała sześć pętli, dzieki czemu zawodników można było oglądać nieprzerwanie. Zawodnicy jeździli po "wahadle", które z jednej strony zakończone było rondem. Patrz na zdjęciach...

 

♣ 18.06.2011 Lusowo 2011 _Triathlon poziom wyżej

W sobotę 18 czerwca 12 naszych zawodników - dzieci startowało w Ogólnopolskich Zawodach Triathlonowych w Lusowie - Triathlon Poziom Wyżej.

Wyniki:  dzieci >>>  el. OOM  >>>   open >>> 

W grupie dzieci klas III -IV pierwsze miejsca zajęli: Julia Sanecka i Aleksander Sołtysiak.

 

♣ 12.06.2011 Nowoczesny formularz zgłoszeniowy Delf

Z przeogromną radością oddajemy do stosowania formularz zgłoszeniowy na Członka Gryfińskiego Klubu Sportowwego Delf.  Formularz >>>

Przedstawiamy nowy sposób prowadzenia Listy zawodników>>>  Informujemy, że od dnia 12.06.2011 ropoczynamy prowadzenie Profilu sportowego>>> każdego naszego zawodnika

Równoczęsnie informujemy, że każdy nowo zgłaszający się - kandydat by stać się pełnoprawnych członkiem klubu zobowiązany jest do podpisania papierowej Deklaracji członkowskiej oraz musi być formalnie przyjety w poczet członków stowarzyszenia przez Zarząd Klubu zgodnie z postanowieniami art. 9 Statutu Delf >

 

♣ 10.06.2011 Pierwszy trening pływacki w otwartym akwenie 

W czwartek odbył się pierwszy trening pływacki grup I i II w otwartym akwenie w sezonie 2011. Nad jezioro pojechaliśmy rowerami. Po drodze mieliśmy groźnie wyglądającą przygodę, na szczęście na strachu się zakończyło.... 

Pływanie w jeziorze to zupełnie co innego niż trening w krystalicznej wodzie CW Laguna. Niektórzy mówią, że po pływaniu w otwartym akwenie czują się "jak nowo narodzeni", a niektórzy boją się włożyć głowę do wody... Wbrew pozorom nie zdarza się to tak żadko. Na sczęście Trening czyni Mistrza! Galeria >>> 

Ale jak niektórzy mówią: "By nauczyć się pływać trzeba wskoczyć do wody"

 

 

♣ 05.06.2011 Puchar Polski w Triathlonie - Dębno

W niedzielę 5 czerwca uczestniczyliśmy w zawodach Pucharu Polski, które odbyły się w niedalekim Dębnie. Galeria...  Wyniki... 

 

♣ 04.06.2011 Sprawdzian rowerowy

W sobotę 4 czerwca przeprowadziliśmy sprawdzian rowerowy dla grup II i III. Miejsce tesu było takie samo jak podczas podobnej próby przeprowadzonej 30.10.201 - scieżka rowerowa i przyległa pętla. Jego celem było poznanie postępów osiągniętych przez naszych podopiecznych i wyznaczenie kierunków prowadzenia szkolenia w przyszłości. Wyniki>>>

 

♣ 31.05.2011 Mamy jubileusz!!! 10 lat od rejestracji

11 lat działalności

Prowadzimy treningi, organizujemy zawody, a tu latka lecą... 

29 maja minęło 10 lat od rejestracji Naszego Gryfińskiego Klubu Sportowego Delf. Działamy już 11 rok. 27 października 2011r.  będziemy mieli 11 rocznicę zawarcia statutu - zobacz >> podczas pierwszego spotkania założycielskiego. Więcej... 

 


 

♣ 04.06.2011 Rodzice kontra dzieci - II edycja zawodów

Tegoroczna, II edycja zawodów Rodzice kontra Dzieci w pływaniu - sztafetach (pływanie samymi nogami i pływanie stylem dowolnym) odbyła się w grupach. Grupa III -pr. M. Sanecka rywalizowała w środę. Grupy: IV, V, VI, VII. prowadzone przez A. Janicką i M. Wiącek "ścigały sie" w czwartek, a zespoły VIII i IX podoopieczni  A. Koczana bawiły się w piątek. Zabawy było dużo, wygrywali lepsi! Wpólna zabawa rodziców i dzieci w części rekreacyjnej Laguny z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

Gr. III >>>        Gr. IV, V, VI, VII >>>

Gr.VIII i IX >>>   7 Dni Gryfina o zawodach... 

  

 

♣ 04.05.2011 Plus dla Marka Saneckiego za IX GFT

Miło nam poinformować, że redakcja 

przyznała symbolicznego Plusa za Maj 2011 naszemu trenerowi Markowi Saneckiemu za>>>  

 

♣ 03.06.2011 Sprawdzian Lekkoatletyczny: bieg na 3 i 5km

W czwartek 26 maja troje naszych zawodników uczestniczyło w zawodach La w Policach. Zawody te potraktowaliśmy jako proces zdobywania doswiadczenia lekkoatletycznego - w dyscyplinie, którą w Delfie będziemy pielęgnować i uprawiać obok triathlonu. Zresztą nasze plany zmierzają do szerszego uczestnictwa w różnorodnych projektach i dyscyplinach sportowych. 

Michał Bara na 5 km nabiegał 16.02.99, Michał Szmaja na 3km uzyskał 10.01.96, Zuzanna Arcisz na 3km potrzebowąła (xxx). Parę zdjęć >>> 


♣ czerwiec 2011 IX GFT Lepszy od dni Gryfina

Niezmiernie jest nam miło, że z Państwa inicjatywy powstał artykuł w 7 Dniach Gryfina pod wymownym tytułem: "Lepszy od Dni Gryfina." - IX GFT lepszy... Serdecznie dziękujemy za inicjatywę i pozytywne opinie o naszym przedsięwzięciu. Przyszłoroczny festiwal będzie jescze lepszy, bo tego chcemy..., dla Dzieci i Państwa to robimy!

Artykuł z 7 Dni Gryfina - jedynej rzetelnej gazety w Gminie Gryfino >>>

.

.

 

♣ 24.05.2011 Prezentujemy nasze najnowsze stroje startowe 

 

Mamy nadzieję, że prezentowane stroje starowe posłużą nam długo, a nasi zawodnicy wielokrotnie będą w nich występować na podium wielu różnorodnych imprez sportowych!

Stroje wykonane są zgodnie z najnowszymi przepisami ITU - Miedzynarodowej Federacji Triathlonu (zakryty tors, zamek na plecach)

♣ 14.05.2011 IX Gryfiński Festiwal Triathlonowy

14 maja zorganizowaliśmy

IX Gryfiński Festiwal Triathlonowy

Więcej >>>

 

♣ 31.05.2011 Mamy jubileusz!!! 10 lat od rejestracji

11 lat działalności

Prowadzimy treningi, organizujemy zawody, a tu latka lecą... 

29 maja minęło 10 lat od rejestracji Naszego Gryfińskiego Klubu Sportowego Delf. Działamy już 11 rok. 27 października 2011r.  będziemy mieli 11 rocznicę zawarcia statutu - zobacz >>>  podczas pierwszego spotkania założycielskiego. Na razie nie swiętujemy, oficjalne obchody związane z jubileuszem odbędą się w piątek 4 listopada 2011 roku. 

Z kronikarskiego obowiązku przypominamy, że w 2000 roku zdobyliśmy 19 pkt w rywalizacji sportu dzieci i młodzieży - w roku tym zajęlismy 940 miejsce w ogólnopolskim systemie rywalizacji klubów prowadzonej przez Polską Konfederaję Sportu Dzieci i Młodzięży (na 2065 sklasyfikowanych) Więcej informacji przygotujemy w przyszłości - "jak sie obrobimy..."

 


Z okazji Świąt Wielkanocnych

życzymy wiosennego optymizmu, uśmiechów na twarzy smacznego jajka, mokrego dyngusa

oraz radośći ze spotkań z najbliższymi

życzy Zespół Delf

.

.

 

 

 

♣ 22.04.2011 Trening rowerowy 

Korzystając z wolnego od zajęć szkolnych w czwartkowy ranek 21.04.2011, przy pięknej słonecznej pogodzie zorganizowaliśmy trening rowerowy dla grup 1, 2, i 3. Najstarsi ćwiczyli tak zwaną siłę rowerową - podjazdy na Osuchu (świetna górka, w wąwozie...). Grupa 2 i 3 pokonały trasę około 32 km: drogą w stronę Wirowa i dalej, aż do Borzymia, na końcu wioski skręciliśmy w prawo drogą leśną (pokrytą asfaltem), w stronę Rożnowa (Gmina Banie), tam wyjechaliśmy na drogę pomiędzy Baniami, a Pniewem. Drogą tą jechaliśmy obok Steklna, przez Pniewo do Gryfina.

Polecamy trasę wszystkim adeptom kolarstwa i zdrowego sytlu życia. Droga ta jest bardzo ciekawa pod względem widokowym, a równocześnie występuje na niej stosunkowo mały ruch samochodowy. 

<< . >>

<< . >>

 

Galeria >>>

 

♣ 09.04.2011 Pływamy - Jeździmy - Biegamy - Wygrywamy 

W sobotę 9 kwietnia nasi zawodnicy świetnie wystartowali podczas 70 Masowych Biegów Przełajowych, które oczywiście odbyły się na Gryfińskich Obiektach Sportowych.

Na najwyższych stopniach podium staneli: Marcelina Osińska, Julia Sanecka, Piotr Partyka, Grzegorz Rudziński, Michał Bara, Michał Szmaja. Wielu zajęło miejsca drugie i trzecie. Cieszy nas to bardzo. Wszyscy nasi zawodnicy wykazali się świetną postawą. Gratulujemy!

Szczególnie cieszą nas zwycięstwa w najważniejszych biegach, to jest triumf Michała Bary w biegu otwartym, w którym mogli startować zawodnicy od wieku młodzieżowca oraz zwycięstwo Michała Szmai w biegu juniorów młodszych. Michał Szmaja po szybkim biegu, w pięknym stylu pokonał biegaczy z zaprzyjaźnionego Hermesa, którzy niedawno triumfowali na Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

Michał Bara potwierdził, że od kilku lat jest najlepszym biegaczem w Gminie Gryfino. 

Galeria >>>    

 

♣ 28.03.2011 Wywiad z Arturem Osickim- Człowiekiem Sukcesu

Do Gryfina po niemal czteroletnim okresie pracy w Finlandii przyjechał nasz były zawodnik, wielokrotny Mistrz Polski, wicemistrz Europy, brązowy medalista Mistrzostw Świata w Duathlonie (1999 rok) Artur Osicki. Artur jest świetnym przykładem, tego, że sport, nie tylko, nie przeszkadza w nauce, ale wręcz pomaga… pomaga w wielu aspektach życia. Korzystając z okazji poprosiliśmy Artura o mały wywiad: Przeczytaj >>>                                 Zobacz również wizualizację obiektu, który Artur budował będzie w Hongkongu >>> 

 

♣ 26.03.2011 II edycja Rajdu Pierwszego Dnia Wiosny

W sobotę 26 marca po raz drugi zorganizowaliśmy Rajd Pierwszego Dnia Wiosny. W rajdzie uczestniczyło około 90 osób, członków naszych podopiecznych wraz z rodzicami. Zawodnicy, podzieleni na dziesiecioosobowe grupy mieli do przebycia "Górkę miłości", a na niej do wykonania dziesięć zadań. Pierwsze z nich polegało na skoku w dal - liczyła sie suma długości skoków wszystkich członków, drugie - to układanie puzli na czasz, trzecie - poszukiwanie skarbu - lizaków, czwarte - odgadywanie smaków, piąte - podbijanie piłki głową, szóste - skoki w workach (sztafeta na czaas), siódme - pokonanie podziemnego tunelu na czas, ósme - orientacja w przestrzeni z zawiązanymi oczami, dziewiąte - wykonanie jak najwyższej piramidy z członków zespołów, dziesiąte - rysowanie z pamieci Logo Delf. Trasa rajdu kończyła się na "Strzelnicy" ogniskiem z kiełbaskami. Konkursy przeprowadzali szkoleniowcy klubu i najstarsi zawodnicy. Pogoda dopisała, było fajnie... Więcej jeszcze bedzie...

Galeria  »

Galeria zdjęć wykonana przez Tomasza Kowalczyka - ojca Małgosi, która wygrała ostatnie biegi górskie ...


 

♣ 10.03.2011 Michał Bara ukończył studia

Nasz zawodnik Michał Bara ukończył studia na Wydziale Nauk Przyrodniczych w Instytucie Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. We wtorek 8 marca obronił pracę magisterską "Trening Pływania w Triathlonie". Praca pisana była pod kierownictwem dr Jerzego Troszczyńskiego w Zakładzie Pływania, Ratownictwa i Sportów Wodnych. Tym samym Michał został magistrem wychowania fizycznego i trenerem pływania. Gratulujemy!

Michał Bara_więcej >>>

Praca magisterska Michała Bary >>>  

 

♣ 04.03.2011 Wyniki sprawdzianu z pływania na 1500m

W piątek 4 marca przeprowadziliśmy sprawdzian z pływania na 1500m dla najstarszych zawodników. Był to pierwszy sprawdzian w historii naszego klubu na tym dystansie. Zawodnicy mieli postawione zadanie popłynięcia na 98%, gdyż był to tylko test, który służył wyznaczeniu intensywności pływania na najbliższy okres treningowy.

Bardzo dobry wynik uzyskał junior młodszy Michał Szmaja - 19min. 52.20sek. Na uwagę zasługuje bardzo dobry rozkład prędkości na poszczególnnych 100m odcinkach. Zobacz... 

Sprawdź_wyniki »

 

♣ 28.02.2011 Zakrzywienie Czasoprzestrzeni - Azymut na Delf

W niedzielę 27 lutego zorganizowaliśmy jedną z 10 stacji II Rajdu Miejskiego "Zakrzywienie Czasoprzestrzeni". Tak zaznaczyliśmy naszą obecność na V Gryfińskim Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij.                                         Na naszym punkcie uczestnicy rajdu mieli zadanie wyznaczyć "azymuty na rowery" oraz wystartować w super sprinterskim duathlonie.

Galeria...       www.wloczykij.com 

 

♣ 01.05.2009 Wyniki kolejnych sprawdzianów

Objętość "nie boli, boli intensywność"

14 i 17 lutego przeprowadziliśmy kolejne sprawdziany. Były to testy z pływania na dystanise 800m  w grupie I i II oraz z biegu na 30 minut w grupie II i III.                                 Objętość nie boli, a boli intensywność... to powiedzenie fachowców: trenerów, fizjologów, którzy wiedzą, że "kłopoty" kontynuacji (prowadzenia) wysiłku nie wynikaja z czasu jego trwania, a z intensywności tegoż wysiłku! Przy przekroczeniu pewnej "zaczarowanej" bariery - tak zwanego PPA - progu przemian anaerobowych "lawinowo" zaczyna wyddzielać się w pracujących mięśniach mięśniach kwas mlekowy - "źródło zła i problemów". W czasie dłuższych wysiłków intensywność musi być niższa... stąd kwasu mlekowego jest mniej..., a efekty sa lepsze!

Wyniki >>>   

 

♣ 05.02.2011 Biegi Górskie

W sobotę  5 lutego uczestniczyliśmy w III rzucie 12 Edycji Biegów Górskich. Zawody odbyły się na gryfińskiej "Górce Miłosci". Świetnie wystąpiła Małgorzata Kowalczyk, która po pieknym finiszu wygrała rywalizację dziewcząt klas III-IV. W poprzednich zawodach Małgosia zajęła "dopiero" piąte miejsce. Świetnie pobiegł również Grzegorz Rudziński, który w rywalizacji chłopców klas V-VI nieznacznie przegrał z kolegą o rok od siebie starszym. Tradycyjnie bieg otwarty wygrał Michał Bara.

Galeria...  Wyniki... 

 

♣ 02.02.2011 Triathlon  - Są fajne zdjęcia....

Przygotowujemy prezentację kolejnych zdjęć z naszych zajęć z najmłodszymi..., jest parę ładnych fotek...

Są już zdjęcia z poniedziałku 31 stycznia: grup IV, III, II i I... 

Są już zdjęcia z wtorku 1 lutego: grup V, VI i VIII...

 

 

♣ 26.01.2011 Najmłodsi członkowie Delf

Z wielką radością prezentujemy zdjęcia najmłodszych Delfiaków, podczas zajęć pływackich z wtorku 25.01.2011. Dzieci ćwiczą w grupach V, VI, VII, VIII i IX prowadzonych przez Agnieszkę Janicką, Małgorzatę Wiącek i Arkadiusza Koczana. 

Galeria... 

 

♣ 08.01.2011 Co w sporcie jest najważniejsze?

Zamieszczamy nową ankietę, w której prosimy      o odpowiedź na pytanie:

Co w sporcie jest najważniejsze?

Prosimy o głosy.

Definicja pojęcia sport zamieszczona w naszym słowniczku >>>

 


 

♣ 24.01.2011 Biegi Górskie

W sobotę 22 stycznia uczestniczyliśmy w II rzucie 12 edycji biegów górskich. Bardzo dobrze wystąpiło wielu naszych zawodników. Na szczególne uznanie zasłużył 12 letni Grzegorz, Rudziński, który w rywalizacji 12-13 latków zajął 2 miejsce. Michał Szmaja po raz pierwszy w życiu wygrał ze swoim trenerem Markiem Saneckim. Oczywiście bieg otwarty wygrał nasz zawodnik Michał Bara. Galeria... Wyniki >>> 

 

♣ 08.01.2011 Biegi Integracyjne, Gryfino

W sobotę 8 stycznia uczestniczyliśmy w biegach integracyjnych, które odbyły się na Gyfińskich Obiektach Sportowych. Nie chodziło o wynik... Celem imprezy była integracja, każdy uczestnik mógł skonsumować kiełbaskę..., wśród biegających rozlosowano drobne nagrody rzeczowe, które bardzo  cieszyły, zwłaszcza najmłodszych!

Galeria >>>


 

♣ 08.01.2011 Anna Podolak na podium

Nasza zawodniczka Anna Podolak zajęła trzecie miejsce w Biegu Noworocznym, który rozegrany został w południe 1 stycznia nad Jeziorem Głębokim w Szczecinie. Wśród kobiet wygrała triathlonistka z Ironman Szczecin Izabela Tomaszewska. Wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Zbigniew Kalinowski.  W zawodach udział wzięło 279 biegaczy, w tym 72 kobiety. Gratulujemy!

Wyniki: kobiety...    mężczyźni...


 

♣ 08.01.2011 Wzorcowa działalność Delf w 2010 roku

 

57% głosujących oceniło naszą działalność       w 2010 roku na ocenę wzorową i  bardzo dobrą.

Serdecznie dziekujemy za tak wysokie oceny. 

W 2011 roku dołożymy wszelkich starań by oceny naszej pracy były równie wysokie.

Zespół Delf


 

♣ 06.01.2011 Zabawy łyżwiarskie na Lodogryfie

Korzystając z dnia wolnego od zajęć szkolnych w czwartek 6 stycznia 2011r. wybraliśmy się na szczecińskie lodowisko, gdzie doskonaliliśmy umiejętności jazdy na łyżwach. Dla wielu były to pierwsze kroki na lodzie... Ci, którzy na początku mieli kłopoty z utrzymaniem się na nogach, pod koniec godzinnych zajęć skakali nad liną. Były jazdy na wprost, po kole, po ósemce, jazda tyłem, zabawa w berka, z liną, skoki, piruety... Galeria >>>

Partnerzy Delf

             

 

Adnotacje Delf

  # grupy wiekowe Poprzednia wersja strony Delf      

1 % dla Delfa

Info o Delf

Gryfiński Klub Sportowy Delf,

ul. Łużycka 38,74-100 Gryfino, tel. 509 949 777, email: delf@delf.pl  

NIP: 858 16 49 343,  Regon:812340121,  KRS: 0000014967

Konto w Banku Alior Bank: 95 2490 0005 0000 4530 7281 5787