Gryfino - maj 2019

Triumfatorki 5 Gryfińskiego Festiwalu biegowego - 10km: Julia Sanecka i Karolina Grąbczewska

1

Kochamy Triathlon

Ekipa Delfa po Triathlonie w Lipianach 2019. Od lewej: Mateusz, Milan, Wojtek, Bartek, Ela i Mariusz.

2

Delf to my

Reprezentacja Delfa podczas VI Triathlonu w Pniewach 2019. Super zawody.

3

Wałcz 2019

Start do ćwiczenia strefy zmian: bieg - rower - bieg.

4

Wałcz 2019

Pierwsza linia startowa

5

Wałcz 2019

Trzecia linia startowa.

6

Wałcz 2019

Środkowa Linia startowa

7

Wałcz 2019

Dlef to my

8

Wałcz 2019

Kochamy również bieganie.

9

Wałcz 2019

To my Delf Gryfino, tak promujemy Gminę Gryfino.

10

Technika i taktyka rozgrywania zawodów triathlonowych

Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 14 minut

Technika i taktyka rozgrywania zawodów triathlonowych

Technika i taktyka walki sportowej w triathlonie w głównej mierze zależna jest od indywidualnych predyspozycji zawodnika, profilu trasy, warunków atmosferycznych, rodzaju triathlonu (Ironman, olimpijski, sprinterski itd.) i poziomu sportowego rywali. Przy wyrównanym poziomie zawodników i łatwej, płaskiej trasie kolarskiej o zwycięstwie decydują zdolności biegowe. W przypadku trasy kolarskiej o znacznym zróżnicowaniu, "mocnych" podjazdach, ostrych zakrętach na końcowy sukces wysuwa się przygotowanie kolarskie. Pływanie w triathlonie ma ogromne znaczenie, ale jego poziom niekoniecznie musi być maksymalny. Musi on być "jedynie" wystarczający do wyjścia w czołówce: do 10-15 miejsca.

 

Finisz jazdy rowerowej

 



 

Finisz kolarstwa nie jest końcem zawodów, jest jedynie końcem drugiej składowej triathlonu i tak też etap ten należy traktować. O sukcesie końcowym decydować mogą sekundy wypracowane bądź stracone w tym właśnie etapie. Jeżeli zawodnik nie ustawi się w odpowiednim miejscu, to może napotkać na swoistego rodzaju blokadę, którą tworzyć będą inni sportowcy. Dlatego też część zawodników próbuje w końcówce jazdy nieznacznie oderwać się od rywali. Najczęściej są to zawodnicy słabiej biegający, ale nie można uznać tego za zasadę. Końcową część jazdy należy przejechać stosunkowo "miękko", by po zejściu z roweru bądź w dalszej części biegu u zawodnika nie występowały problemy ze skurczami nóg.

 

Zejście z roweru i dobieg do strefy zmian

 



 

Dojeżdżając do miejsca zejścia z roweru zawodnik wcześniej powinien wyjąć stopy z butów. Następnie należy przełożyć obie nogi na jedną stronę roweru i tak ustawić stopy, by po wykonaniu zeskoku móc płynnie przejść do biegu. Rower powinno się prowadzić przed sobą za siodełko w taki sposób, by nie utrudniać biegu biegnącym obok rywalom. W przypadku kończenia wyścigu kolarskiego dużej grupy, wskazane jest, by ustawić się w taki sposób, by zawodnik mógł bez przeszkód dobiec do strefy zmian i następnie mógł postawić rower w wyznaczonym miejscu, na specjalnym stojaku. Po odstawieniu roweru można zdjąć kask (nie wcześniej !).

 

Przygotowanie do rywalizacji biegowej w strefie zmian

 

 

Przed wybiegnięciem na trasę biegu zawodnik zobowiązany jest do posiadania numeru startowego, który winien być z przodu tułowia, widoczny dla sędziów. Należy również ubrać buty biegowe. By nie tracić czasu na ich zawiązywanie, buty trzeba sobie wcześniej w odpowiedni sposób przygotować. Muszą to być buty, albo na taśmy przylepne, albo na sznurówki łączone specjalnymi zaciskami. W celu uniknięcia problemów z odnalezieniem własnego miejsca w strefie zmian (boksie), miejsce to należy oznaczyć w prosty, ale charakterystyczny sposób. Można również jako punkt odniesienia obrać sobie jakiś specyficzne miejsce na zewnątrz boksu.


Autor:

Partnerzy Delf

             

 

Adnotacje Delf

  # grupy wiekowe Poprzednia wersja strony Delf      

1 % dla Delfa

Info o Delf

Gryfiński Klub Sportowy Delf,

ul. Łużycka 38,74-100 Gryfino, tel. 509 949 777, email: delf@delf.pl  

NIP: 858 16 49 343,  Regon:812340121,  KRS: 0000014967

Konto w Banku Alior Bank: 95 2490 0005 0000 4530 7281 5787